آخرین خبر/چه اولین تلاش شما برای نوشتن  داستان در ژانر وحشت باشد، چه اینکه می‌خواهید مهارت‌های خود را ارتقا دهید، چند نکته وجود دارد که باید هنگام نوشتن در ذهن داشته باشید.

1-ایده‌های زندگی واقعی و تجربیات خود را به تصویر بکشید. به خاطرات کودکی خود برگردید و مواردی را به یاد بیاورید که در گذشته شما را می ترساندند، سعی کنید از آن‌ها ایده بگیرید و در داستان خود به کار گیرید.

2-ابتدا عنوان کتاب را بنویسید. عناوین راه‌های بسیار خوبی برای دستیابی سریع به ایده‌های مختلف هستند که می توان آن‌ها را به یک داستان کامل تبدیل کرد. 

3-ابتدا پایان را بنویسید. ممکن است همیشه ممکن نباشد، اما به محض شروع به نوشتن، فریب دادن افراد از همان ابتدای داستان آسان‌تر می شود و توجه آن‌ها را به طرز ماهرانه‌ای از آنچه که فکر می کنید پایان آن خواهد بود  هدایت می کند. 

4-با جذب مفاهیم داستانی از نویسندگان دیگر، می توانید ایدههای زیادی ایجاد کنید. برای بهبود کیفیت نوشتن ، فیلم‌های ترسناک تماشا کنید و کتاب‌های ترسناک دیگری بخوانید. یک نویسنده ترسناک که تحسینش می‌کنید را پیدا کنید و مجموعه کارهای او را مطالعه کنید.

5-خواننده را به رویدادهای پیش رو ترغیب کنید و آنها را مجبور کنید که به خواندن ادامه دهند تا ببینند چه اتفاقی می افتد.

6-جزئیاتی را وارد کنید که به طور هدفمند خواننده را گمراه کرده و از پیش بینی نتیجه آن جلوگیری می‌کند.

7-برای تنظیم لحن ،اول با یک فصل تکان دهنده شروع کنید و به سرعت داستان، چه کسی، چه زمانی و کجا را معرفی کنید. به موقع بازی کردن با عناصر کلیدی اجازه می‌دهد تا بقیه طرح‌ها آشکار شوند.

منبع:saadpub.ir

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar