آخرین خبر/ کتاب درِ سوم با تمام کتاب‌های کسب‌وکاری که خوانده‌ام فرق دارد؛ در سوم سفری هیجان‌انگیز برای دستیابی به امید، شادی، بلندپروازی و کشفِ خود است. بعضی جاها از ته دل خندیدم و بعضی جاها هم اشک از گونه‌هایم سرازیر شد... در سوم به من انگیزه داد کیفیت زندگی‌ام را بهبود ببخشم... چه سعادتی.
ـ مایا واتسون بنکس، مدیر بازاریابی نت‌فلیکس


الکس بنایانِ هجده‌ساله که تازه وارد دانشگاه شده سفری رؤیایی را شروع می‌کند تا خود را به بیل گیتس و ده‌ها تن دیگر از موفق‌ترین افراد دنیا برساند و پی ببرد که چگونه توانسته‌اند کسب‌وکار موفق‎شان را راه بیندازند. درِ سوم شما را به ماجراجوییِ بی‌سابقه‌ای می‌بَرَد: از هک‌کردن جلسه‌ی سهام‌داران وارن بافت گرفته تا دنبال‌کردن لری کینگ در خواربارفروشی و جشن‌گرفتن با لیدی گاگا در کلوبی شبانه. بعد از مصاحبه‌های رودررو و جالب با بیل گیتس، مایا آنجلو، استیو وازنیاک، جین گودال، لری کینگ، جسیکا آلبا، پیتبول، تیم فریس، کوئینسی جونز و خیلی‌های دیگر، الکس راز طلایی مشترک میان همه‌ی آن‌ها را کشف می‌کند: همگی از درِ سوم وارد شده‌اند!

از متن کتاب:
زندگی و کسب‌وکار و موفقیت درست مثل کلوپ شبانه‌اند.
همیشه سه ورودی وجود دارد.
درِ اول: ورودی اصلی که صفش تا انتهای ساختمان ادامه دارد؛ ۹۹ درصد افراد اینجا منتظر می‌ایستند و امیدوارند بالاخره بروند داخل.
درِ دوم: ورودی ویژه که مخصوص میلیاردرها و افراد مشهور و فرزندانشان است.
اما هیچ‌کس به شما نمی‌گوید همیشه‌ی خدا درِ سومی هم وجود دارد. این ورودی همانی است که باید از صف خارج شوید، در کوچه بدوید، صد بار در را بزنید، پنجره را باز کنید، دزدکی وارد آشپزخانه شوید؛ همیشه راهی وجود دارد.
بیل گیتس چگونه اولین نرم‌افزارش را فروخت و استیون اسپیلبرگ چگونه جوان‌ترین مدیر استودیو در تاریخ هالیوود شد؟ خب آن‌ها… از در سوم رفتند.

زندگی و کسب‌وکار و موفقیت درست مثل کلوب شبانه‌اند.
همیشه سه ورودی وجود دارد.

در سوم
مأموریت هیجان‌انگیز برای پرده‌برداشتن از راز آغازبه‌کار موفق‌ترین افراد جهان
الکس بنایان
ترجمه‎ی سوما فتحی

برگرفته از اینستاگرام milkanpub

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید

instagram.com/akharinkhabar