ایسنا/ کتاب «پرسش‌های مهم زندگی» نوشته راجر اسکروتن با ترجمه علی اوجبی منتشر شد.
 این کتاب در ۲۶۸ صفحه و با قیمت ۵۵هزار تومان توسط نشر خزه منتشر شده است.

در معرفی کتاب «پرسش‌های مهم زندگی» توسط ناشر عنوان شده است: «پرسش‌های مهم زندگی» دهمین کتابی است که نشر خزه در قالب مجموعه‌ای با عنوان «پیاده‌روی با فلسفه» منتشر می‌کند.

اسکروتن (فوریه‌ ۱۹۴۴-  ژانویه‌ ۲۰۲۰) فیلسوف و نویسنده‌ سرشناس انگلیسی و استاد زیبایی‌شناسی و فلسفه‌ سیاسی، درباره این کتاب توضیحی می‌دهد که به حد کافی گویاست و روح آن را آشکار می‌سازد: «در اثر پیش رو، در پی آنم که به فلسفه جذابیت بخشم. از این رو، تنها به دیدگاه‌های فریبنده و گیرا پرداخته‌ام... من در این کتاب، در پی آن نیستم که به تاریخ فلسفه یا پژوهشی در این ساحت بپردازم. هدف من آن است که فلسفه‌ورزی را به شما بیاموزم. در این عرصه به اندیشه‌های شماری از فلاسفه‌ بزرگ اشاره خواهم کرد، اما مسیر اطمینان‌بخشی برای دستیابی به دیدگاه‌ها و باورهای‌شان معرفی نخواهم کرد، زیرا شرح و توضیحِ استدلال‌های آنان، مرا از هدف اصلی‌ام ـ یعنی ورود فلسفه به زندگی ـ بازمی‌دارد.»

به عبارتی دیگر، هدف نویسنده در اثر حاضر، پاسخ به پرسش‌های اساسی زندگی و معنابخشی به زندگی است.

او در این کتاب که با عنوان فرعی «مبانی و مسائل فلسفه» منتشر شده است، به تشریح و تبیین این مقولات و مفاهیم می‌پردازد: حقیقت، زمان، خدا، آزادی، امور اخلاقی، موسیقی، تاریخ و ... .

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar