ایبنا/ هدف این مسابقه که برای نخستین بار برگزار می‌شود، کشف استعدادهای حوزه داستان‌نویسی طنز عنوان شده است. مسابقه در دو بخش «انتخاب داوران» (سه اثر برگزیده) و «انتخاب مردم» (یک اثر برگزیده) برگزار می‌شود و در هر بخش جوایزی به منتخبان اهدا می‌شود.
هریک از جوایز مسابقه شامل هدیه نقدی، تعدادی کتاب (به‌ویژه کتاب‌های طنز نشر چشمه) و همچنین اشتراک «طاقچه بی‌نهایت» است. رأی‌گیری مردمی از ۶ تا ۹ خرداد صورت خواهد گرفت و در روز ۱۰ خرداد، نتایج نهایی مسابقه در هر دو بخش، در اینستاگرام طاقچه و نشر چشمه اعلام خواهد شد.
طبق اعلام رسمی برگزارکنندگان مسابقه، داستان‌های ارسال‌شده به‌صورت تجاری استفاده نخواهند شد؛ بلکه برگزیده‌ای از آنها در قالب یک کتاب الکترونیکی، به‌رایگان و برای عموم، بر روی طاقچه منتشر خواهد شد.
افراد مستعد طنزنویسی برای شرکت در این مسابقه می‌توانند حداکثر دو داستان منتشرنشده خود را به نشانی ایمیل jahanetazedam@gmail.com بفرستند. در عنوان ایمیل، حتماً باید قید شده باشد «مسابقه طنز جهان تازه‌دم». مهلت ارسال آثار از ۱۸ اردیبهشت تا ۱ خرداد ۱۴۰۰ است.

شرایط شرکت در مسابقه به‌صورت زیر اعلام شده است:
«۱. هر نفر می‌تواند حداکثر با ۲ داستان در این مسابقه شرکت کند. داستان‌ها در جایی منتشر نشده باشند.
۲. داستان‌ها در مسابقه دیگری استفاده نشده باشد. تعداد کلمه‌های هر داستان حداقل ۱۰۰۱ کلمه و حداکثر ۴۰۰۱ کلمه باشد.
۳. نوع قلم (فونت) Bnazanin و اندازه قلم ۱۴.
۴. داستان‌های طنز را در قالب ورد (word) به این آدرس ایمیل بفرستید: jahanetazedam@gmail.com در قسمت عنوان بنویسید: «مسابقه طنز جهان تازه دم».
۵. در متن ایمیل نام، نام خانوادگی و یک شماره تماس بنویسید تا اگر برنده شدید بتوانند با شما تماس بگیرند.
۶. از این داستان‌ها استفاده تجاری نمی‌‌شود. منتخبی از داستان‌ها در یک کتاب الکترونیکی، به شکل رایگان در طاقچه منتشر می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد.
۷. از هر جای دنیا می‌توانید در این مسابقه شرکت کنید، به شرط اینکه داستان طنز را به زبان فارسی بنویسید و آدرسی در ایران برای تحویل جایزه داشته باشید!»
همچنین، جوایز این مسابقه به این صورت در نظر گرفته شده است:
جایزه‌های منتخب داورها:
۱. نفر اول؛ معادل ۱۵ ریال عمان + ۲۰ جلد از کتاب‌های جهان تازه دم + یک سال اشتراک طاقچه بی‌نهایت
۲. نفر دوم؛ معادل ۱۰۰ ریال قطر + ۱۰ جلد کتاب‌های جهان تازه دم + ۶ ماه اشتراک طاقچه بی‌نهایت
۳. نفر سوم؛ ۳۰۰۰۰۰۰ ریال ایران + ۵ جلد از کتاب‌های جهان تازه دم + ۳ ماه اشتراک طاقچه بی‌نهایت

جایزه‌های منتخب مردم:
معادل ۱۰۰۰ بات تایلند + مجموعه کامل کتاب حرفه نویسنده + یک سال اشتراک طاقچه بی‌نهایت
علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات بیشتر و شرایط دقیق آثار ارسالی را در نشانی https://b2n.ir/Jahanetazedam بخوانند و سؤالات خود را از شمارۀ ۰۹۰۱۰۷۰۰۹۰۹در پیام‌رسان واتس‌اپ بپرسند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar