خبرگزاري کتاب ايران/نشست مجازي «از گذشته ادبيات تطبيقي ايران» در گفت‌وگو با حسن جوادي از سوي انجمن ترويج زبان و ادب فارسي برگزار شد.
 
نشست «از گذشته ادبيات تطبيقي ايران» با حضور حسن جوادي، استاد بازنشسته ادبيات فارسي و ادبيات تطبيقي و ادبيات انگليسي دانشگاه کاليفرنيا در برکلي و استاد دانشگاه تهران و رئيس کارگروه ادبيات تطبيقي و رئيس انجمن ترويج زبان و ادب فارسي ايران از سوي کارگروه پژوهشي ادبيات تطبيقيِ انجمن ترويج زبان و ادب فارسي ايران عصر يکشنبه 23 خرداد 1400 از فضاي مجازي پخش شد.
 
حسن جوادي، مؤلف کتاب «تأثير ادبيات فارسي در ادبيات انگليسي» که از سوي انتشارات سمت منتشر شده، در اين نشست از زندگي علمي خود، برنامه آموزشي و استادان دوره کارشناسي ارشد ادبيات تطبيقي دانشگاه تهران در دهه پنجاه شمسي سخن گفت.
 
پس از پرسش و پاسخ، رئيس کارگروه ادبيات تطبيقي و رئيس انجمن ترويج زبان و ادب فارسي ايران نيز سخنراني کوتاهي داشت و درباره چشم‌انداز آينده ادبيات تطبيقي در دانشگاه‌هاي ايران صحبت کرد.
 
اين کارگروه يک دوره آموزشي جامع ادبيات تطبيقي را براي پژوهشگران و علاقه‌مندان ادبيات تطبيقي راه‌اندازي کرده است که در مدت دو سال در بخش‌هاي مختلف برگزار خواهد شد.
 
همچنين دانشگاه بيرجند با همکاري اين کارگروه اقدام به تأسيس نشريه علمي مطالعه بين‌رشته‌اي ادبيات، هنر و علوم انساني کرده است که نخستين شماره آن به‌زودي منتشر خواهد شد. دعوت از صاحب‌نظران بين‌المللي ادبيات تطبيقي و ارتباط با انجمن‌هاي ادبيات تطبيقي جهان از برنامه‌هاي آتي اين کارگروه خواهد بود.

دوره‌ها، نشست‌ها و کارگاه‌هاي انجمن ترويج زبان و ادب فارسي ايران ادامه دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar