باشگاه خبرنگاران/ کتاب «فلسفه در چهل ایده» اثر آلن دو باتن با ترجمه شهاب الدین عباسی در انتشارات صدای معاصر منتشر شد. این اثر کتابی ساده و قوی است که نقش نگرش‌های فلسفی را در متن زندگی به تصویر می‌کشد. چهل ایده از بزرگترین و تاثیرگذارترین ایده‌های فلسفی را شرح می‌دهد.

با مطالعه کتاب به دل مفاهیم اساسی فرهنگ‌های شرق و غرب سفر می‌کنیم؛ به پیاده روی در جنگل‌های خیزران می‌رویم؛ از آب حکمت می‌یابیم؛ در مراسم چای به آرامش می‌رسیم و با گل آرایی و تزئین باغ زیبایی‌های زودگذر زندگی را بهتر رک می‌کنیم.

با این کتاب در سیر فلسفه غرب با برخی از بزرگترین اندیشه‌ها آشنا می‌شویم. از جمله آن‌ها می‌توان به ماکیاولیسم و آیین رواقی اشاره کرد. با این راهنمایی اساسی از حکمت و فروتنی برخی از قوی‌ترین ذهن‌های تاریخ فلسفه سخن به میان می‌آید. از جمله این شخصیت‌ها می‌توان به سقراط، کانت، نیچه، هایدگر، کنفسیوس، لائو دزو و بودا اشاره کرد.

در کتاب «فلسفه در چهل ایده» با موجوعه تاملاتی مواجه می‌شویم که به خودشناسی، شکوفایی، عشق، دموکراسی، ثروت ملل، دلهرۀ وجودی، رنج، خیرخواهی، وفاداری، و سی و یک ایدۀ اساسی دیگر کی پردازد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar