مهر/ «وندي شرمن» ديپلمات يهودي و معاون وزارت خارجه آمريکا در دولت اوباما و نماينده ارشد آمريکا در مذاکرات هسته‌اي با ايران که به امضاي توافق برجام انجاميد، در کتاب خاطراتش با عنوان «بدون‌هراس» به جزئيات مذاکرات با طرف‌هاي ايراني پرداخته است.

هديه مجيد و عباس به وندي
«[در] آخرين هفته من در مقام معاونت سياسي وزارت خارجه... به سوئيت‌ هتل مجيد و عباس رفتم تا آنها را ببينم... همچون گذشته نمي‌توانستيم با هم دست بدهيم يا همديگر را لمس کنيم، حتي الان که وقت وداع بود، ولي اين دو ايراني دو فرش زيبا را براي هديه خداحافظي آورده بودند که يکي از طرف وزير خارجه، ظريف و آنها بود و ديگري از طرف دفتر رياست‌جمهوري... من... براي آنها هديه‌اي مهيا نکرده بودم (از آنجا که ما رابطه ديپلماتيک نداريم، اعطاي هدايا به لحاظ سياسي مشکلاتي دارد)... من از عباس و مجيد تشکر کردم و به آنها گفتم اين فرش‌ها جزو اموال دولت آمريکا قرار خواهند گرفت و از فرش‌ها عکس‌هايي گرفتم تا حداقل يادگاري‌هايي از آنها داشته باشم.»

جشن در تهران ، خواب در آمريکا
کري از دفتر خصوصي‌اش که داشت در آنجا با تلفن حرف مي‌زد، بيرون آمد و براي تبريک و سلامتي به ما پيوست. اين شناسايي خوبي از موفقيت دشوار ما بود، به‌خصوص با در نظر گرفتن جشني که در تهران آغاز شده بود. پس از آن‌که فرود آمديم، در تلويزيون ديديم که ايراني‌ها براي جشن گرفتن توافق به خيابان‌ها ريخته‌اند و به نشان شادي بوق ماشين‌ها را مي‌زنند. در فرودگاه نيز پس از رسيدن ظريف، جمعيت شادماني به استقبالش آمدند. جشن ما چند جرعه از شراب ارني بود و چند لحظه بعد تا فرود هواپيما در فرودگاه اندروز مريلند، همه در خواب عميقي رفتيم. من هيچ‌وقت در زندگي‌ام چنين خواب عميقي نداشتم.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar