ايبنا/ حسين عباسي، فرماندار شهرستان خوي، گفت: آمنه داداشي از  سراب با امتياز ۱۰۰،  تيما رياحي از گرگان با امتياز ۸۸.۷۵ و  ستاره صولت از  اروميه با امتياز ۸۲.۷۵ حائز کسب رتبه‌هاي اول تا سوم اين جشنواره شدند.
وي افزود: عايشه محمودي از مهاباد با امتياز ۸۱.۷۵، شيدا ساعي از شيراز با امتياز ۸۱ و بهنوش بساک از اهواز با امتياز ۸۰.۷۵ هم به عنوان رتبه‌هاي سوم تا ششم شناخته شدند.
فرماندار خوي  گفت: بر اساس آيين‌نامه اين بخش از جشنواره، قصه تصويري اين افراد براي انتخاب قصه‌گوي برتر از نگاه مردم طي روزهاي آينده در بستر مجازي موسسه توليت شمس تبريزي به نشاني instagram/shamsetabriz.khoy  بارگذاري خواهد شد تا نفر برتر پويش مردمي نيز انتخاب شود.

به گفته وي،  مقرر است اين بخش از جشنواره شمس و مولانا همزمان با جشنواره موسيقي و نقاشي در آبان‌ماه سال‌جاري در شهرستان خوي ـ دارالقرار شمس تبريزي ـ برگزار شود.
فرماندار خوي ادامه داد: کتاب «تماشاي خورشيد» که منتخب پند و اندرزهاي شمس تبريزي از «مقالات شمس» بوده، توسط بهنام رجب پور و حسين صبوري با هدف ترويج افکار متعالي شمس تبريزي در سطح جهاني و معرفي هرچه بيشتر آرامگاه شمس تبريزي از فارسي به انگليسي ترجمه شد.
اين مسئول ادامه داد: عباس زرياب خويي در حوزه تاريخ و فلسفه، سيد منصور ديبا در حوزه شعر معاصر، بهنام رجب پور در حوزه ترجمه، محرم زينال‌زاده در عرصه بازيگري، رباب پورعسگر در حوزه ترجمه رمان، عليرضا ذيحق در حوزه ادبيات داستاني و علي ظفرخواه در حوزه فولکلورپژوهي از جمله فرهيختگان و هنرمندان شهرستان خوي محسوب مي‌شوند.
وي بيان کرد: کتاب مقالات شمس شامل مطالب ارزنده‌اي با موضوع عرفان است؛ اين کتاب سوال و جواب‌هاي شمس و مولانا و مريدان و منکران آنان را دربرمي‌گيرد و توسط شاگردان وي گردآوري شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar