ايرنا/ کتاب مسيح اسلام حاصل تلاش چندساله حجت الاسلام علي قهرماني است که پس از مطالعه، تحقيق و پژوهش از ۳۰۰ منبع اهل سنت به چاپ رسيده است.

اين کتاب به خرده‌روايت هاي داستاني مربوط به دوران صدر اسلام يعني دوران حضرت محمد (ص) و اميرمومنان علي (ع) مي پردازد؛ زماني که علي (ع) ۱۳ ساله به عنوان جانشين نبي اکرم (ص) انتخاب مي شود و ۲۰ سال بعد در غدير خم و حجة الوداع، رسالتش را با خبر جانشيني آن حضرت تکميل مي کند. کتاب مسيح اسلام گام به گام و درقالب روايات و داستانک و با بياني ساده و قابل فهم به بيان فضائل علي (ع) در منابع اهل سنت مي پردازد.

در يکي از داستان ها مي خوانيم: شايعه اي زهرآگين دهان به دهان مي چرخيد و نفر به نفر ذهن ها را مسموم مي ساخت؛ گويا پيامبر چشم ديدن علي را ندارد که او را به تبوک نخوانده است... سپاه اسلام هنوز نزديک مدينه در جرف بود که علي خودش را به نبي رساند. «آيا حضور من در جمع فراوان مبارزان و جهادگران موجب ناخشوندي شماست؟ چه شده که مرا به اميري بازماندگان از جنگ، زنان و خردسالان گماشته ايد؟» تبسمي روي لب هاي پيامبر دويد و با مهرباني گفت «تو جانشينم در مدينه اي. آيا دوست نداري جايگاه تو به من مانند هارون باشد براي موسي؟ مگر آن که پس از من پيامبري نخواهد آمد.» (ص. ۵۷)

نويسنده کتاب که با استفاده مناسب و متقن از منابع شيعه و سني، رويکرد تقريبي و وحدت بخش حول محور حضرت علي (ع) را در اين کتاب انتخاب کرده، در پنج بخش خورشيد مکه، آفتاب مدينه، طلوع در غدير، خورشيد خانه نشين و در جست و جوي آفتاب به بيان فضائل اميرمومنان از زبان اهل سنت پرداخته است. 

اين کتاب در ۲۰۰ صفحه در هزار نسخه از سوي انتشارات کتاب جمکران روانه بازار شده است و در اين روزها که عيد غدير خم را در پيش داريم اين اثر با ۳۰ درصد تخفيف در سايت کتاب جمکران عرضه مي شود. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar