ايبنا/  استاندارد نوشت: طبق سندي جديد معلوم شده است ديکنز به خاطر صحنه قتل نانسي توسط بيل سايکس مي‌ترسيد خوانندگان از اين صحنه زياد استقبال نکنند.
اليور توئيست دومين رمان مشهور چارلز ديکنز، نويسنده مشهور انگليسي است که ابتدا در سال‌هاي ۱۸۳۷ تا ۱۸۳۹ به صورت پاورقي در يک ماه‌نامه انگليسي به نام Bentley's Miscellany منتشر مي‌شد. رمان اجتماعي اليور توئيست براي اولين بار سال ۱۸۳۸ به صورت کتاب در بريتانيا منتشر شد.
در نامه‌ نوشته شده چارلز ديکنز به دوست نزديکش «توماس برد» معلوم شده است که ديکنز از واکنش مخاطبان نسبت به صحنه قتل نانسي مي‌ترسيده و به خاطر همين از انتشار داستان تا مدت‌ها جلوگيري کرده است. ديکنز در اين نامه به دوستش نوشته که قصد دارد داستان را در سالن خيابان جيمز لندن براي دوستان نزديکش بخواند و در صورت استقبال داستان را منتشر کند.

ديکنز براي دوستان و آشنايان نزديکش کارت دعوت ارسال مي‌کرد که در سالن حضور پيدا کرده و به قصه جديدش گوش کنند. او اعتقاد داشت صحنه‌هاي قتل تعريف شده در داستان مي‌تواند تاثير بدي در ميان مخاطبان داشته باشد.
اين کتاب به بررسي اوضاع وخيم يتيم‌خانه‌ها در انگلستان مي‌پردازد. اوليور، پسربچهٔ يتيمي که پس از فروخته شدن از طرف يتيم‌خانه به پيرمرد تابوت ساز تصميم مي‌گيرد از شهر فرار کند و به لندن برود، در ميانهٔ راه با پسري دزد مواجه مي‌شود که براي پيرمردي يهودي در لندن کار مي‌کند و اوليور را نزد او مي‌برد تا ناخواسته آموزش دزدي ببيند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar