ايسنا/ برگزيدگان و شايستگان تقدير پنجمين دوره جام باشگاه‌‏هاي کتابخواني در بخش‌هاي نامه به نويسنده، فيلم کوتاه، باشگاه منتخب، معرفي نويسنده منتخب اعضاي باشگاه‌ها، مدارس، کتابخانه‌هاي فعال، باشگاه‌هاي روستايي، مهدکودک‌ها و کتابفروشي‌هاي فعال معرفي شدند. ​
به نقل از روابط عمومي معاونت امور فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مراسم اختتاميه پنجمين دوره‎ جام باشگاه‎‌هاي کتابخواني کودک و نوجوان با حضور سيدعباس صالحي، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، عليرضا مختارپور، دبيرکل نهاد کتابخانه‏ هاي عمومي کشور و محسن جوادي، معاون امور فرهنگي وزارت ارشاد روز سه‌شنبه (۱۲ مردادماه) در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.

 برگزيدگان پنجمين دوره جام باشگاه‌‏هاي کتابخواني در بخش‌هاي نامه به نويسنده، فيلم کوتاه، باشگاه منتخب، معرفي نويسنده منتخب اعضاي باشگاه‌ها، مدارس، کتابخانه‌هاي فعال، باشگاه‌هاي روستايي، مهدکودک‌ها و کتابفروشي‌هاي فعال به شرح زير انتخاب و معرفي شدند:

در بخش باشگاه‌هاي کتابخواني: باشگاه کتابخواني سردار دل‎‌ها از محمدآباد (بوشهر)، باشگاه کتابخواني عشق و انديشه از نيشابور (خراسان رضوي) و باشگاه کتابخواني کفشدوزک از تربت جام (خراسان جنوبي) باشگاه‏‌هاي برگزيده کتابخواني شناخته شدند.

همچنين باشگاه‌‎هاي با هم بخوانيم از گنبد کاووس (گلستان)، بادگير از ابرکوه (يزد)، مشق دانايي از مروست (يزد)، کوک از بندعباس(هرمزگان)، نوگلان کتاب‎ يار از منوجان (جنوب کرمان)، انارستان کتاب از شهرضا(اصفهان)، خوره‏‌ها از فرديس (کرج)، پروانه‏‌هاي سفيد از رفسنجان (کرمان) و کافه کتاب شاهد از آمل (مازندران) باشگاه‎‌هاي برگزيده معرفي شدند.

در بخش نامه به نويسندگان نيز محمدصادق ميرشکار از کلاله(گلستان)، محمدصالح صائمي از سمنان(سمنان) و ژيلا خسروي از زبرخان (خراسان) به عنوان برگزيدگان اين بخش شناخته شدند.

در بخش فيلم فاطمه دارابي از بوشهر، زهرا زراعت پيشه از بهبهان(خوزستان) و محمدعرشيا آقايي از نظرآباد (البرز) به عنوان نفرات برگزيده انتخاب شدند.

در بخش تسهيل‌گران برگزيده ليلا رستمي از گورک سادات تنگستان (بوشهر) و اميراديب فومني شاد از فومن (گيلان) به عنوان تسهيلگران برگزيده معرفي شدند.

مدارس هواي تازه از دير تنگ خوش (بوشهر) و مدرسه قائم (عج) از شهرستان نور (مازندران) نيز به عنوان مدارس فعال پنجمين دوره جام باشگاه‎هاي کتابخواني معرفي شدند.

افسانه شعبان‏‌نژاد و محمدرضا شمس نويسندگان منتخب اعضاي باشگاه‎‌ها شناخته شدند.

در بخش کتابفروشي‎‌هاي فعال نيز خانه کتاب از اردکان (يزد)، نشر فرهنگ از سنندج (کردستان) و کتابسراي دانشجو از رامهرمز (خوزستان) کتاب‌فروشي‎‌هاي فعال اين دوره معرفي شدند.

کتابخانه‏ مرکزي همدان (همدان)، کتابخانه مرکزي تبريز (آذربايجان شرقي) و کتابخانه عمومي آيت‎ الله دستغيب از شاهين شهر و ميمه (اصفهان) نيز کتابخانه‌هاي فعال اين دوره معرفي شدند.

در بخش باشگاه‌هاي مهدکودک فعال هم باشگاه‎‌هاي باران۳-۱ از کنگاور کرمانشاه و تتي از نور (مازندران) به عنوان باشگاه‏‌هاي فعال شناخته شدند.

حسين کشاورزان از اسلامشهر (تهران)، عليرضا سيدآبادي از زبرخان(خراسان رضوي)، فروغ هاشمي از اوز (فارس) و سيدحسن لوح موسوي از نجف‎آباد (اصفهان) به عنوان مديران فعال ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي معرفي شدند.

فهرست تمامي برگزيدگان و شايستگان تقدير در سايت شبکه ترويج کتابخواني به آدرس http://bookpromotion.ir/ قرار دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar