صدا و سيما/ به نقل از روابط عمومي کانون، خانه‌ي کتاب و ادبيات ايران اسامي برترين‌هاي مسابقه‌ي جهاني «داستان ما و کرونا» را معرفي کرد که دراين ميان نام مربي کانون لرستان در ميان نويسندگان برتر به چشم مي‌خورد.
داستان «زرنگ‌بازي» نوشته‌ي آقاي اسماعيل اله‌دادي، مربي فرهنگي و رابط ادبي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان لرستان و مربي مرکز شماره‌ي ۳ کانون بروجرد در اين رويداد توانست عنوان برگزيده‌ي جايزه‌ي جهاني «داستان ما و کرونا» را کسب کند.
 
براساس اعلام خانه‌ي کتاب و ادبيات ايران، در بيانيه‌ي هيات داوران اين جايزه‌ي جهاني، تأکيد شده که: «حوادث، اتفاق‌ها و بيماري‌هاي همه‌گير بر ابعاد گوناگون زندگي ما تأثيرگذارند. داستان نيز بازآفريني تجربه‌ي زيستن است و با نوشتن داستان، بار ديگر آن‌چه بر ما گذشته بازآفريني مي‌کنيم تا در آينده با رنج‌ها و مواهب زيستن بهتر مواجه شويم.»
 
بر اين اساس، جايزه‌ي جهاني «داستان ما و کرونا»، تلاشي براي گردآوري آثار ادبي در حوزه‌ي داستان در اين زمينه است. خانه‌ي کتاب و ادبيات ايران کوشيده است بخشي از روايت‌هاي مربوط به اين ماجرا را گردآوري کند. به‌خصوص در بخش ويژه‌ي اين جايزه، تجربه‌هاي مدافعان سلامت و کساني که در خط مقدم مبارزه با اين بيماري قرار داشته‌اند، مدنظر برگزارکنندگان بوده است.
 
براساس اين بيانيه، جايزه‌ي جهاني داستان ما و کرونا با اقبال نويسندگان بسياري از ايران و ساير کشور‌هاي جهان روبه‌رو شد و بيش از هزار داستان قابل قبول به اين جايزه راه يافت. در همين حال، طيف وسيعي از نويسندگان از هشت‌ساله تا هشتادساله در اين جشنواره شرکت کرده‌اند.
 
آقاي سيد عباس صالحي وزير فرهنگ ارشاد اسلامي و آقاي محسن جوادي معاون امور فرهنگي، در بيانيه‌ي خانه‌ي کتاب و ادبيات ايران به عنوان باني اين جشنواره معرفي و تقدير شده‌اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar