ايسنا/ مدير کل کتابخانه‌هاي عمومي خراسان رضوي گفت: کتابخانه‌هاي عمومي و سالن‌هاي مطالعه مشهد امروز بيستم شهريور بازگشايي شده و فعاليت‌هاي خود را با محدوديت‌هايي آغاز کرده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمين علي‌اکبر سبزيان با اشاره به آخرين وضعيت فعاليت کتابخانه‌هاي عمومي خراسان رضوي، اظهار کرد: با توجه به تغيير وضعيت شهرستان مشهد از قرمز به نارنجي کليه کتابخانه‌هاي عمومي مستقل و مشارکتي از روز شنبه ۲۰ شهريور ماه آماده ارائه خدمات به علاقه‌مندان و اعضا هستند.

وي با بيان اينکه در وضعيت نارنجي فعاليت کتابخانه‌ها با محدوديت‌هايي مواجه است، افزود: کتابخانه‌هاي عمومي مستقل و مشارکتي هر روز به جز ايام تعطيلات رسمي جهت ارائه خدمات کتابخانه‌اي فعال بوده و سالن‌هاي مطالعه نيز با ۳۰ درصد ظرفيت آماده ارائه خدمات هستند، استفاده از ماسک براي مراجعان الزامي است و امانت کتاب به صورت قفسه باز و با انتخاب مستقيم عضو انجام مي‌گيرد.

مدير کل کتابخانه‌هاي عمومي خراسان رضوي با اشاره به امکان استفاده از خدمات غير حضوري در ايام کرونا، عنوان کرد: اعضاء کتابخانه‌ها جهت امانت کتاب مي‌توانند با استفاده از طرح «کتاب موتوري» در قالب تماس تلفني و يا ارسال درخواست اينترنتي از راه‌هاي معرفي‌شده، منابع مورد نظر خود را از کتابخانه درخواست و در منزل دريافت کنند.

سبزيان با بيان اينکه کتابداري هيچ وقت تعطيل نيست، بيان کرد: در ايام قرنطينه و تعطيلي موقت کتابخانه‌ها، همکاران ما فعاليت‌هاي مؤثر و مفيدي از قبيل برگزاري پويش‌ها و مسابقات کتابخواني، معرفي کتاب و نويسنده در صفحات مجازي شخصي و کتابخانه‌اي اينستاگرام، برگزاري نشست‌هاي تخصصي معرفي کتاب با حضور نويسنده‌ها در بستر فضاي مجازي اسکاي روم و... انجام داده‌اند.

وي اضافه کرد: مدت زمان تعطيلي کتابخانه‌ها، به زمان عضويت اعضا اضافه و جرايم ديرکرد منابع امانتي نيز در اين مدت بخشيده خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar