خبرگزاري کتاب ايران/به بهانه 5 صفر سالروز شهادت حضرت رقيه (س)، «ايبنا» کتاب «يک دختر بي‌گوشواره» مشتمل بر اشعار مذهبي درباره واقعه کربلا براي مخاطب نوجوان را مرور کرد.
 
 «يک دختر بي‌گوشواره»، مجموعه شعري عاشورايي از شاهين رهنما است که چندين شعر نيمايي را با موضوعات مذهبي و عاشورايي ويژه نوجوانان دربرمي‌گيرد.
 
«تکرار خورشيد»، «تشنه‌تر»، «پرواز اول»، «شرم»، «دختر ماه»، «روي نيزه» و ... عناوين اشعار اين کتاب ر تشکيل مي‌دهد؛ سروده‌هايي که در ارتباط با شهداي قيام کربلا، براي مخاطبان نوجوان سروده شده است.
 
«يک دختر بي‌گوشواره» سال 98 در سومين دوره جايزه کتاب سال عاشورا که مراسم آن در خانه انديشمندان علوم انساني در تهران برگزار شد، در بخش شعر کودک و نوجوان، عنوان برگزيده را از آن خود کرد.
 
در يکي از سروده‌هاي اين کتاب با عنوان «پرواز اول» مي‌خوانيم:
«بچه‌ها/ تشنه لب/ خيمه‌ها سوخته/ چهره خورشيد برافروخته/ آسمان شاهد پرپرشدني ديگر است/ نوبت پرواز علي اکبر است».
 

شاهين رهنما 12 مرداد 1354 در املش گيلان به دنيا آمد. اولين اثر منتشرشده او کتاب «سبزتر از بهار» بود که توانست در سال 78 از سوي مجله «سلام بچه‌ها» برگزيده شود. وي داراي آثار برگزيده ديگري نيز هست که از آن جمله مي‌توان به دريافت دو دوره جايزه شعر فجر و جايزه عباس يميني شريف براي کتاب «يک راه کوتاه تا ماه» اشاره کرد.
 
بهتر از فرشته‌ها، اگر کسي بخند، ستاره بازي، خنده‌هاي ماه، گاو کوچولو، از راه شيري تا ابريشم، پدربزرگ من عصا ندارد و يک دختر بي‌گوشواره، از جمله آثار او در قالب شعر است و زندگي نواب صفوي، رمان چو با چو، در سينه‌ام اسبي مي‌دود، چارلي، دل‌هاي لرزان، نشاني دلت چه بود و شهيد مهدي عراقي، از آثار رهنما در بخش داستان است.
 
کتاب 23‌صفحه‌اي «يک دختر بي‌گوشواره» سروده شاهين رهنما با تصويرگري مليحه احمدي در قالب کتاب‌هاي پروانه سال 96 براي نخستين بار توسط به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوي) منتشر شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar