روزياتو/ اميد اسکوبي، زندگينامه نويس دوک و دوشس ساسکس گفته به خاطر اظهارات نژاد پرستانه و دريافت پيام هاي تهديدآميز از طريق فضاي مجازي مجبور شد به پليس مراجعه کند.
اسکوبي که به همراه کارولين دورند کتاب «در جستجوي آزادي» (Finding Freedom) را به تأليف درآورده، از رفتاري گفته که از زمان انتشار اين کتاب در سال ۲۰۲۰ و پس از آن نسخه ي اصلاح شده اش که مدتي قبل منتشر شد، با او شده است.
اسکوبي در مصاحبه اي گفته: «به خاطر اظهارات نژاد پرستانه و تهديد به آتش زدن خانه ام مجبور شدم با پليس تماس بگيرم. ناشر کتاب پيشنهاد کرد براي پدر و مادرم محفاظ بگذاريم چون مهمان ناخوانده زياد داشتيم. فکر مي کنم همه چيز از کنترل خارج شده بود.»
اين نويسنده به مقايسه ي تجربه ي خود با مگان مارکل و پرنس هري پرداخت و گفت گوشه اي از آنچه اين زوج با آن مواجه هستند را تجربه کرد.

کتاب «در جستجوي آزادي» به بيان جزئياتي از زندگي پرنس هري و مگان مارکل مي پردازد، از جمله رفتار نژادپرستانه با مگان مارکل هم از سوي نشريات زرد و هم از سوي دربار انگليس.
اين نخستين باري نيست که اميد اسکوبي که دورگه است از تجربه ي خود از نژادپرستي پرده برمي دارد. او سال گذشته در مصاحبه اي گفته بود به خاطر نژاد پرستي از سوي يکي از کارکنان کاخ مورد بي اعتنايي قرار گرفت. به گفته ي اسکوبي، هرگز انتظار نداشت با او اينگونه رفتار شود.
او گفته: «به همين خاطر بود که حس کردم گنجاندن يک روايت کوچک در کتاب مهم است چون فکر مي کنم در اين سال ها شنيده ايم که مردم مي گويند اينقدرها هم نژادپرستي وجود ندارد. آن اتفاقات هم همان يک دفعه بوده.»
اسکوبي در ادامه گفت: «گاهي اين چيزها مغفول مي ماند و من مي خواستم از تجربه هاي خودم با دربار انگليس مثال بزنم که شبيه تجربه ي آن ها بود.»

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar