آخرین خبر/سه گانه ی سیاه قلب شروع مسیری پرماجرا برای مگی و پدرش، قهرمان‌های اصلی این مجموعه است. خوشحالیم که پس از چند سال، دوباره این اثر فانتزی ارزشمند با ترجمه‌ی درخشان کتایون سلطانی، در اختیار خوانندگان و فانتزی‌دوستان ایرانی قرار می‌گیرد.

کورنلیا فونکه با ظرافتی شگفت‌انگیز و خلاقیتی بی‌پایان، جهانی به‌کلی جدید طرح می‌کند. او امروز یکی از پایه‌های مستحکم ادبیات کودک و نوجوان در آلمان و البته در جهان است. فونکه که استاد تعلیق و خلق موقعیت‌های غیرعادی‌ست، در طول سه کتاب سیاه قلب، سیاه خون و سیاه مرگ، خواننده را دنبال خودش به دنیای مگی و مو رزا و فرید و گردانگشت می‌کشد، او را به خنده می‌اندازد، اشکش را درمی‌آورد و نفسش را در سینه حبس می‌کند سه‌گانه‌ی سیاه‌قلب، همه‌ی این‌ها را یک‌جا در خود دارد.

مگی نمی‌داند خودش و پدرش توانایی هیجان‌انگیز و در نهایت، دردسرساز دارند؛ آن‌ها می‌توانند با خواندن کتاب، شخصیت‌های کتاب را به جهان خودشان بیاورند و در نهایت، به دلایلی، خودشان هم قدم به جهان جوهری می‌گذارند؛ تا دوستانی جوهری پیدا کنند؛ تا با دشمنان جوهری‌شان دست‌وپنجه نرم کنند؛ تا عاشق شوند و گریه کنند و بجنگند و گه‌گاه، شکست بخورند.

نشر افق ناشر رسمی آثار کورنلیا فونکه در ایران است. این مجموعه نیز با خرید حق انحصاری نشر اثر (کپی رایت) در ایران منتشر می‌شود.

برگرفته از اینستاگرام ofoqpublication

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar