آخرین خبر/درست در وسط میخانه‌ای یک درخت انجیر تنومند وجود دارد که تا بام میخانه سر به فلک کشیده است. این درخت شاهد تمام رویداد های رخ داده در آنجاست. شاهد سرخوشی و لبخند ها و جشن و پایکوبی‌های آنان، شاهد فرار و خاموشی و وحشت آنان زمانی‌که جنگ شروع می شود‌و هنگامی که غم جای شادی را می‌گیرد و آن دو عاشق به ناچار با دل های شکسته از یک‌دیگر جدا می‌شوند.

تازه‌ترین اثر نویسندهٔ رمان‌های «ملّت عشق»، «سه‌دختر حوّا» و «شهری بر لبۀ آسمان».

«جزیرۀ درختان گمشده» جدیدترین رمان «الیف شافاک»، نویسندۀ مشهور ترک است و در اوت 2021 (مرداد 1400) به زبان انگلیسی منتشر شده است. دو نوجوان ــ یک پسر مسیحی و یک دختر مسلمان ــ در میکده‌ای داخل جزیره‌ای که وطن می‌نامند با هم ملاقات می‌کنند. کوستاس و دفنه در سایۀ عشقشان رشد می‌کنند و بزرگ می‌شوند. درخت انجیری از شکافی در سقف این میکده سر برافراشته است که شاهد ملاقات‌های مخفیانه و سرخوشانۀ آن‌هاست. وقتی جنگ آغاز می‌شود و پایتخت به خاکستر و آوار بدل می‌شود، این دو دلداده ناپدید می‌شوند و درخت همان جا باقی می‌ماند. سال‌ها بعد، کوستاس به ‌دنبال عشق گمشده‌اش به جزیره بازمی‌گردد...
«جزیرۀ درختان گمشده» داستانی است تکان‌دهنده و شاعرانه دربارۀ عشق، جدایی، تعالی، تاریخ و طبیعت. برخی معتقدند این بهترین اثری است که «الیف شافاک» تا کنون نوشته است.

«اثری برجسته با زیبایی نفس‌گیر.»
لم سیسی

«رمانی زیبا که به ما می‌آموزد دل‌شکستگی فقط با عشق درمان می‌شود.»
برنهارد شلینک، رمان‌نویس آلمانی

برگرفته از اینستاگرام ketabekhooob

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar