باشگاه خبرنگاران/ کتاب " مثل یک خواب شیرین" به بیان سبک زندگی و خاطرات شهید مدافع حرم سردار حاج حمید مختاربند می‌پردازد. نویسنده این کتاب، دختر آن شهید طیبه مختاربند است. در این کتاب به شرح خدمات و فعالیت‌های جهادی این شهید پرداخته شده و همچنین داماد شهید مختاربند از سبک زندگی این شهید خاطره‌ای بیان کرده است.

سردار حاج حمید مختاربند، کسی است که پیش از حضور در سوریه سال‌ها در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشته و پس از جنگ به دنبال دغدغه‌های فرهنگی خود بود. نکته جالب درباره این شهید آن است که وی مناصب مختلف داشته و حتی ریاست بانک‌های انصار در استان‌های جنوبی و بعد استان قم را برعهده داشت، اما جهاد در راه وطن را فراموش نکرد. وی در جایگاهی که می‌توانست فکر اختلاس باشد، همه چیز را ر‌ها کرد و به سوریه رفت و همانجا به شهادت رسید. همین اتفاق خود می‌تواند این شهید را به الگویی مناسب برای جوانان تبدیل کند. نویسنده سعی کرده که فقط منتقل‌کننده روایت مادرش باشد و بی دلیل احساساتی نشده است.

«مثل یک خواب شیرین» در قطع رقعی در ۲۱۶ صفحه به قلم طیبه مختاربند همزمان با ایام سالگرد شهادت این شهید عزیز توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شده است.

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم:

" حاج حمید کنارم نشست و گفت: «خانم می‌دونی شهادت یعنی چی؟ یعنی من برم بهشت منتظر شما بمونم تا بیاید و اونجا دوباره دور هم جمع بشیم.» از شدت گریه نفسم بالا نمی‌آمد، حاجی سرم را روی سینه‌اش گذاشت و گفت: «خانم تو باید قوی باشی؛ باید بتونی بعد از من به عنوان همسر شهید سخنرانی کنی...» حاجی داشت مرا برای یک مسئولیت مهم آماده می‌کرد؛ اما من به صدای تپش قلبش گوش می‌دادم و آرزو می‌کردم زمان بایستد و این ضربان زندگی‌بخش تا ابد در گوشم ادامه داشته باشد. "

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar