آخرین خبر/کتاب «غم نان» شرح زندگی و دشواری‌‌های مرد جوانی است که در دوران قحطی جنگ زندگی می‌کند و یک ماجرای عاشقانه زندگی او را تغییر می‌دهد.

درباره‌ی کتاب:
«والتر فندریچ» تعمیرکار ماشین لباس‌شویی است. او در روزهای قحطی زمان جنگ زندگی می‌کند. روزگاری که نان، فقط یکی از اقلام سبد غذایی نیست، بلکه یکی از نیازهای اصلی برای زنده‌‌‌ماندن انسان‌ها است. در دل والتر آرزوی سیری‌ناپذیر نان شکل گرفته است. او از زندگی‌اش می‌گوید که نشان‌‌‌دهنده‌ی روزهای سخت جنگ و بعد از آن است. زندگی سیاهی که با فقر و خشونت همراه شده و زندگی را به مردم سخت کرده است. اما در همین‌‌حال زنی وارد زندگی‌اش می‌شود؛ عشقی که زندگی او را دگرگون می‌کند و والتر درمی‌یابد که این عشق، او را بیشتر از هر نانی سیر می‌کند.

درباره‌ی نویسنده:
«هاینریش بل» در ۲۱دسامبر۱۹۱۷، یعنی در روزهای پایانی جنگ جهانی اوّل، در شهر کلن آلمان به‌‌دنیا آمد. وقتی هیتلر به قدرت رسید، او ۱۵ساله بود. او در سال ۱۹۳۷ دیپلم گرفت و در کتاب‌‌فروشی کارش را شروع کرد. بعد به سربازی رفت و حدود هفت سال از عمرش در جنگ سپری شد.
هاینریش پس از جنگ، در رشته‌ی زبان و ادبیات آلمانی درس خواند. وی در ماهِ مه ۱۹۴۷ نویسندگیِ حرفه‌‌ای را آغاز کرد و اولین داستان کوتاهش را نوشت.
در سال ۱۹۵۱ کتاب «گوسفندان سیاه»، نوشته‌ی هاینریش بل، برنده‌ی جایزه‌ی گروه چهل‌‌وهفت شد و پس از آن جوایز بسیاری گرفت؛ جوایزی همچون «نوبل ادبیات» و «گئورگ بوخنر».

قسمت قبل:

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar