خبرگزاری کتاب ایران/به گفته مسئولان آلمانی با وجود محدودیت‌های بهداشتی به خاطر شیوع ویروس کرونا حضور ناشران خارجی امیدبخش بود.
 
 به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال به صورت تلفیقی در دو نسخه فیزیکی و مجازی از تاریخ 20 تا 24 اکتبر برگزار شد و هفتادوسومین دوره این نمایشگاه دیروز در حالی کار خود را به اتمام رساند که به گفته مسئولان آلمانی با وجود محدودیت‌های بهداشتی به‌خاطر شیوع ویروس کرونا حضور ناشران خارجی امیدبخش بود.
 
با وجود محدودیت‌های کرونایی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال ناشرانی از سراسر جهان در آلمان حضور یافتند و احساس امیدواری برای برگزاری فعال‌تر این نمایشگاه در سال‌های آینده را احیا کردند. اکثر افرادی که امسال به فرانکفورت رفته‌ بودند، از این مسئله اظهار امیدواری کردند که می‌توان به‌طور عادی نمایشگاه‌های دیگری را در سراسر جهان برگزار کرد.
 
به گفته مسئولان نمایشگاه کتاب فرانکفورت امسال با وجود محدودیت‌های کرونایی بیش از 73هزار نفر از 105 کشور جهان به‌صورت حضوری از نمایشگاه بازدید کردند و حدود 2013 ناشر از 80 کشور جهان نیز کتاب‌های خود را در این نمایشگاه عرضه کردند.
 
یورگن بوس که طی سخنرانی‌اش در مراسم افتتاحیه از حضور امیدوارکننده ناشران از نمایشگاه صحبت کرده بود، در گزارش بعد از نمایشگاه حضور ناشران را بیشتر از حد انتظار ارزیابی کرد و گفت: بعد از 18 ماه وقفه شروع خوبی در صنعت نشر و نمایشگاه‌های کتاب در جهان بود.
 
امسال اتفاق جدید نمایشگاه کتاب فرانکفورت راه‌اندازی و تاسیس استودیوی خبری برای پوشش اخبار و گزارش‌های مربوط به ناشران و سخنرانی و کارگاه‌های آموزشی و مصاحبه با نویسندگان بود. بوس گفت: اکثر ناشران از راه‌‌‌اندازی این استودیو رضایت داشتند و به احتمال زیاد در سال‌های آینده نیز این روش ادامه خواهد داشت. وی افزود: نسخه دیجیتال نیز برای ایجاد ارتباط برنامه‌های نمایشگاه با کاربران سایر نقاط جهان مفید بود.
 
به گفته رئیس نمایشگاه امسال مجموعه‌‌‌ای از برنامه‌های دیجیتال در روزهای پیش از برگزاری نسخه فیزیکی برگزار شد که بیش از 130 هزار کاربر اینترنتی از آن بازدید کردند که از این میان تنها 15هزار کاربر به سایت نمایشگاه مراجعه کردند و بقیه نیز برنامه‌ها را از شبکه‌های اجتماعی نمایشگاه در یوتیوپ و فیس‌بوک دنبال کردند.
 
امسال کشور کانادا به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت با هشت نویسنده به‌صورت حضوری و حدود 52 نویسنده به صورت مجازی در نمایشگاه شرکت کرد. حدود 400 کتاب منتشرشده توسط ناشران کانادایی در برنامه‌های مجازی معرفی و بیشتر آنها در غرفه کانادا در سالن 4 نمایشگاه به نمایش درآمد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar