آخرین خبر/اواخر دورۀ ممنوعیت تولید و فروش مشروبات الکلی و آغاز دوران رکود اقتصادی بزرگ، در شهری که بین ثروت و فقر دو پاره شده است، دو دوست که دوستی‌شان بعید به نظر می‌رسید همدیگر را در شرایطی ناامیدکننده ملاقات می‌کنند و به‌خاطر رازی مشترک به هم گره می‌خورند...
بوستون سال ۱۹۳۳. مِیو فنینگ مهاجر ایرلندی نسل اولی ا‌ست که در کنار خانواده‌های فقیر و زحمتکش ایتالیایی محلۀ نورث‌اِند بوستون متولد شده و با مادر بیوه‌اش زندگی می‌کند. باهوش، توانا و همان‌طور که موهای سرخش به آن معروف‌اند، سرسخت است. با وجود سختی‌های دوران رکود اقتصادی مصمم است پیشرفت کند.
با‌وجود‌این مِیو علاقۀ خطرناکی به مردهای غریبه و نوشیدنی‌های غیرقانونی دارد. به‌زودی عطش سرکشش برای تجربه کردن باعث می‌شود از گردابی رو به زوال و یک زندگی دوگانه سر در بیاورد. هنگامی‌که سختی‌ها به او فشار می‌آورند، مِیو ناخواسته در بیمارستان روانی بستری می‌شود. در آنجا با زن جوان و مرموزی دوست می‌شود که مانند خودش نمی‌تواند یا نمی‌خواهد میلش برای آزادی را محار کند. پس از بیرون آمدن از بیمارستان روانی، میو باید دوباره از اول شروع کند. این کار را هم با یک قوطی رنگ مو و چند دروغ مصلحتی شروع می‌کند و در یک عتیقه‌ فروشی عجیب‌و‌غریب مشغول به کار می‌شود. کار این عتیقه‌فروشی تهیۀ اجناس کمیاب و خاص برای ثروتمندترین و عجیب‌‌ترین کلکسیونرهای بوستون است. این فروشگاه منحصربه‌فرد که توسط یک استاد مردم‌شناسی و یک باستان‌شناس گریزپا اداره می‌شود، پنجره‌ای به‌سوی بهشتی از آثار هنری کمیاب و اشراف‌ جامعۀ آمریکا باز می‌کند.

برگرفته از اینستاگرام ketabekoolehposhti

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar