logo

تازه های نشر/ «یانکی و نویسنده» منتشر شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تازه های نشر/ «یانکی و نویسنده» منتشر شد

ایسنا/ نمایشنامه «یانکی و نویسنده» نوشته سابینا برمن با ترجمه رضا عابدین‌زاده منتشر شد.

 این کتاب با طرح جلد همکاری مشترکی از سهیلا دیزگلی و معصومه میرزایی، در ۸۶ صفحه به‌بهای ۳۵ هزار تومان در انتشارات آرادمان عرضه شده است.

در معرفی ناشر از این نویسنده آمده است: سابینا بِرمن، متولد سال ۱۹۵۵، نمایشنامه‌نویس، شاعر، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار، یکی از مهم‌ترین چهره‌های ادبی-فرهنگی مکزیک است. تا به حال چهار بار جایزه‌ ملی تئاتر را برای نمایشنامه‌هایش و دو بار جایزه‌ ملی روزنامه‌نگاری را به‌دست آورده است. آثارش نیز به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. از مهم‌ترین آن‌ها «یانکی» و «معما و مرگ ناگهانی» را می‌توان نام برد. در کنار این‌ها، در سینما نیز فعالیت می‌کند و در نوشتن فیلمنامه با آلفونسو کوارون، الخاندرو گونسالس ایناریتو، کریستین کلر و آرتورو ریپستاین، همکاری‌هایی داشته است. 

او یک‌بار برای فیلمنامه‌ Alejandro Aunt برنده‌ جایزه‌ آریل (مهم‌ترین جایزه‌ سینمایی در مکزیک) شده است. علاوه بر نمایشنامه‌ها، از او چندین مجموعه‌ شعر و مقالات فراوان در مجلات و روزنامه‌ها نیز به چاپ رسیده است. «یانکی و نویسنده» (با نام اصلی یانکی) یکی از نمایشنامه‌های مهم برمن است. او نخستین بار برای همین اثر، جایزه‌ ملی تئاتر مکزیک را به‌دست آورد.

از رضا عابدین‌زاده، شاعر و مترجم متولد ۱۳۶۱ در مشهد، تاکنون کتاب‌های متعددی در حوزه شعر، شعر ترجمه و ترجمه رمان و نمایشنامه منتشر شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar