خبرگزاری کتاب ایران/ خواندن نامه‌های حسام شاهین، زندانی فلسطینی مستلزم بررسی مراجع، فضاها و زمینه‌های مختلف آن است؛ زیرا این نامه‌ها درکی عمیق و تفسیر دقیقی از بلاغت گفتمان و فنون روایی و ادبی به‌دست می‌دهد.  
 
 در لبنان تولیدات ادبی و هنری در زندان با تنوع گونه‌ها و شکل‌های آن از رمان، قصه‌های کوتاه، شعر و یا حتی نامه‌های نثری نشان‌دهنده یکی از عناصر استواری و مقاومت است. از این‌رو نامه‌ها با‌ارزش‌ترین رنگ و گونه‌های نثر به‌شمار می‌آیند؛ زیرا توانایی موثری در ایجاد ارتباط و اطلاع‌رسانی را دارند. همچنین این نامه‌ها به‌عنوان سندی است که واقعیت زندگی این زندانیان فلسطینی به همراه سطح شناخت و فرهنگ آنان در چارچوب ادبیات و مقاومت را منعکس می‌کند.
 
خواندن نامه‌های حسام شاهین، زندانی فلسطینی مستلزم بررسی مراجع، فضاها و زمینه‌های مختلف آن است؛ زیرا این نامه‌ها درکی عمیق و تفسیر دقیقی از بلاغت گفتمان و فنون روایی و ادبی به‌دست می‌دهد.
 
زندان، تجربه‌ای اجتماعی است؛ از این گذشته نامه‌نگاری در زندان و نوشتن از آزادی و عصیان در برابر بی‌عدالتی، ظلم و استبداد، تلاشی برای گسترش مکان و تخریب دیوار‌های زندان است. همچنین حسام شاهین در کتابش برای غلبه بر چالش‌ها و دشواری‌های روزمره بازداشتگاه تعدادی از حقایق را منعکس کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar