تسنیم/ مجموعه‌ «بچه‌های اطراف جهان» شامل شش عنوان کتاب  از سوی انتشارت ادامه واحد کودک و نوجوان نشر اطراف منتشر  و روانه بازار نشر شد

در معرفی این اثر آمده است: مجموعه‌ «بچه‌های اطراف جهان» پنجره‌ کوچکی است برای دیدن و شنیدن قصه‌های واقعی درباره‌ بچه‌هایی از کشورهای مختلف که قهرمان شهر یا خانواده‌ خودشان بوده‌اند. این قصه‌ها می‌تواند الهام‌بخش بچه‌ها باشد تا بی‌تفاوت نباشند و دنیای اطراف‌شان را کمی بهتر کنند. کتاب‌های این مجموعه که برای نوجوانان و کودکان بالای هشت سال نوشته شده، هم به بچه‌ها اطلاعاتی درباره‌ تنوع و تفاوت‌های زندگی بچه‌ها در نقاط مختلف دنیا می‌دهد و هم آن‌ها را با موضوعاتی مثل حفظ محیط‌زیست، کمک به همنوع، راه‌اندازی کسب‌وکار، کمک به اقتصاد خانواده و... آشنا می‌کند. ولی از همه‌ این‌ها مهم‌تر این مجموعه یاد بچه‌ها می‌اندازد که جهان خیلی بزرگ است و برای تعامل با بچه‌های دیگر جهان اول باید با زندگی و قصه‌‌های آن‌‌ها آشنا شوند.

این مجموعه شامل شش کتاب به این شرح است:

 «پسری که فیل را بزرگ کرد»، نوشته مارگریت رورس با ترجمه کیوان سررشته،  داستان واقعی نوجوانی اهل زامبیا که از فیل‌ها می‌ترسد ولی بچه‌فیلی که دارد غرق می‌شود، او را وارد مسیر تازه‌ای در زندگی‌اش می‌کند. 

«دختری که باغ را سرسبز کرد»، نوشته کیتی اسمیت میلوی با ترجنمه الهام خشه‌چی داستان واقعی نوجوانی از هندوراس که زمین کشاورزی‌‌شان گرفتار خشکسالی شده است. او با کمک معلم مدرسه روشی برای مراقبت از زمین کشاورزی‌ یاد می‌گیرد. 

«پسری که با برگ موز فوتبال راه انداخت»، اثر کیتی اسمیت میلوی با ترجمه بتول فیروزان،‌ داستان واقعی نوجوانی اهل بروندو که در کشورش جنگ شده است. دئو در اردوگاه پناهندگان دور از خانواده‌اش است و هیچ دوستی هم ندارد اما یک بازی ساده دنیایش را عوض می‌کند. 

«پسری که صدای خرس‌ها شد»، به قلم کارمن اولیویر با ترجمه امین شیرپور داستان واقعی نوجوانی کانادایی که می‌خواهد گونه‌ نادری از خرس‌ها را نجات بدهد ولی برای این کار باید بر مشکل خودش هم غلبه کند. 

«پسری که خانه‌ بی‌دود ساخت»، نوشته الیزابت سانبی با ترجمه امین شیرپورداستان واقعی نوجوانی که در بنگلادش زندگی می‌کند و با جستجو و پشتکار به ایده‌‌‌‌ای می‌رسد تا با کمک آن، مادر و خواهر کوچکش نگران آشپزی روی آتش نباشند. 

«دختری که مزرعه را نجات داد»، نوشته جود ایزابلا با ترجمه لیدا هادی داستان واقعی نوجوانی اهل بورکینافاسو که از دوچرخه‌ قرمزی که هدیه گرفته برای فروش محصولات مزرعه‌ و دورکردن پرندگان کمک می‌گیرد و خانواده‌اش را خوشحال می‌کند. 

 نشر ادامه، واحد کودک و نوجوان نشر اطراف، حق انحصاری چاپ و انتشار کتاب‌های مجموعه‌‌ی «بچه‌های اطراف جهان» را  از انتشارات Kids Can Press خریداری کرده است.

این مجموعه به قیمت 215 هزار تومان از سوی نشر اطراف منتشر شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar