ایبنا/ علی آرمین داستان‌نویس و مولف کتاب‌های «به نام یونس»، «پرواز با پاراموتور را دوست دارم» و «کمیک استریپ‌های شهاب» در قم، درباره آخرین اثر خود که یک رمان است، گفت: «کی می‌تونه به جز تو برمودا باشه» نام رمانی است که داستانش در جزیره‌ای جنوبی می‌گذرد و با لنج و ماهیگیری و بوی قلیه‌ماهی جنوب و لهجۀ بوشهری همراه است.

وی با اشاره به داستان این رمان، اضافه کرد: جلیل نوجوانی است که اکثر کوه‌های اطراف را فتح کرده و در مسابقه‌ای تفنگ برنو را صاحب شده، به خیال خودش هر چه را اراده کند، به دست می‌آورد. او در یک پیک‌نیک دوستانه جوگیر می‌شود و شرط می‌بندد که می‌تواند با دختری به نام دنیا دوست شود. اما دنیا، به این راحتی‌ها دست‌یافتنی نیست و تجربۀ پسرهای دیگر همین را تأیید می‌کند.
آرمین ادامه داد: به هر حال، جلیل تمام تلاش خودش را می‌کند تا شرط را نبازد و در این مسیر اتفاق‌هایی برای او می‌افتد.
نویسنده رمان «به نام یونس» تصریح کرد: این را هم باید بگویم که دنیا دختر عجیبی است و واقعا برای خودش دنیایی است و سعی کرده‌ام از لحاظ شخصیت‌پردازی خوب پرداخته شود. مخاطب در این اثر خواهد دید که نبرد جلیل جسور و دنیا به کجا ختم می‌شود.
آرمین درباره رده سنی این رمان بیان کرد: همۀ افراد بالای پانزده سال می‌توانند این رمان را بخوانند؛ هر چند برای نوجوانان و جوانان هم می‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد.
وی با اشاره به عنوان این رمان یادآور شد: نام این رمان، مصرعی از یکی از ترانه‌های شهاب مظفری است که شخصیت داستان، آن ترانه را زیر لب زمزمه می‌کند. این را هم اضافه کنم که طرح جلد کتاب هم تصویری از قایق و نخل و دریاست که به زیبایی توسط محمدامیر گروسیان کار شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar