نماد آخرین خبر

«یک راز درازیلایی» و «جادوک‌های مثلث شیطان» برای بچه‌ها

منبع
ايسنا
بروزرسانی
«یک راز درازیلایی» و «جادوک‌های مثلث شیطان» برای بچه‌ها

ایسنا/ «یک راز درازیلایی» و «جادوک‌های مثلث شیطان» نوشته اعظم سبحانیان به تازگی وارد بازار کتاب شده است.

 به نقل از روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اعظم سبحانیان درباره کتاب «یک راز درازیلایی» گفت: این کتاب داستانی برای کودکان با نیازهای ویژه دارد؛ مقوله‌ای که امروزه یکی از دغدغه‌های نویسندگان جهان است. پونه دختر قدکوتاهی است که با مادربزرگ غرغروی خود زندگی می‌کند. او که از این مشکل جسمی خود رنج می‌برد و اعتماد به نفس ندارد، در قالب این داستان فانتزی پی می‌برد که جز خودش کسی منجی او نخواهد بود.

این نویسنده درباره کتاب «جادوک‌های مثلث شیطان» نیز گفت: سهراب، شخصیت این رمان، کودک کار است. او که پدر و مادرش را از دست داده با مرد عجیبی برخورد می‌کند که به وی امید می‌دهد اگر برای او کار کند کمکش می‌کند تا مادرش را پیدا کند. مضمون این داستان صلح است که اگر از کودکی و نوجوانی در وجود بچه‌ها نهادینه شود قطعاً دنیایی زیباتر خواهیم داشت.

«یک راز درازیلایی» با تصویرگری بابک قریب  در ٨٨ صفحه و قیمت ٢۵ هزار تومان برای گروه سنی ج و «جادوک‌های مثلث شیطان» در ١٢٧ صفحه با قیمت ٣٧ هزار تومان برای نوجوانان در مؤسسه انتشارات قدیانی منتشر شده است.

 اعظم سبحانیان پیش‌تر آثاری چون مجموعه «مانی و دختران رنگان»، «ماهک و غول سرزمین پارچه‌ها»، «فرمانده پت پت و قوی نامه‌بر»، «دختر جیغ جیغو»، «جوجه زرد تپلی»، «قایق کاغذی»، «خیال‌های خپلی» و «پهلوان بچه ننه» را در کارنامه ادبی خود داشته است.

برگزیده برتر جشنواره لذت ترس نشر افق برای داستان نوجوان «حمام مرده‌ها» در سال ١٣٩۶، برگزیده رمان برتر کشوری جشنواره پرنده آبی سال ١٣٩٣ برای رمان نوجوان «افسانه محله سنگ سیاه» و برگزیده برتر جشنواره سراسری بهار فیروزه‌ای سال ١٣٩۵ برای داستان نوجوان «چهل گل» نیز از جمله جوایز این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در رقابت‌های ادبی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar