logo

خاطرات یک معلم، هنرمند و مربی پرورشی دهه 60

منبع
خبرگزاري کتاب ايران
بروزرسانی
خاطرات یک معلم، هنرمند و مربی پرورشی دهه 60

خبرگزاری کتاب ایران/چاپ دوم کتاب «برپا» روایت زندگی اصغر بمانی؛ معلم، هنرمند و مربی پرورشی دهه 60 یزد نوشته سیدمرتضی میرعزآبادی، از سوی انتشارات «راه یار» من روانه بازار نشر شد.
 
 در بخشی از این کتاب که هفتمین عنوان از کتاب‌های ناشر در زمینه تاریخ شفاهی مدارس و مربیان پرورشی دهه شصت است، می‌خوانیم: «پانزده روز که از تدریسم گذشت، خبردار شدم دوستانم برای اعزام به جبهه اقدام کرده‌اند. تصمیم گرفتم همراهشان بروم. روز آخر، آقای پارساییان و بچه‌ها برایم جشن گرفتند. قرآنی به من هدیه دادند و من را از زیر آینه قرآن رد کردند. همۀ بچه‌ها گریه می‌کردند. با اینکه پانزده روز بیشتر با هم نبودیم، عجیب به من وابسته شده بودند. یکی یکی از من قول گرفتند که وقتی از جبهه برگشتم، به کلاسشان برگردم و دوباره معلمشان شوم... وقتی از جبهه برگشتم، دوچرخه‌ام را برداشتم و مستقیم به مدرسه رفتم.
 
وقتی رسیدم، زنگ تفریح بود و بچه‌ها توی حیاط بودند. پایم را که گذاشتم توی حیاط، صدای جیغ و هورا بلند شد. بچه‌های کلاس به سمتم دویدند و مرا در حلقه خود در آغوش گرفتند؛ انگار سالها بود همدیگر را ندیده بودیم.»
 

چاپ دوم کتاب «برپا» که تحقیق و تدوین آن برعهده سیدمرتضی میرعزآبادی بوده، در 272صفحه، شمارگان 1200جلد و با قیمت 55هزار تومان توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده است.
 
علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب علاوه بر کتابفروشی‌ها، می‌توانند از طریق صفحات مجازی ناشر @raheyarpub و سایت vaketab.ir  نسبت به تهیه کتاب اقدام کنند.
 
لازم به ذکر است پیش از این نیز کتاب‌های «خانم مربی»، «دختر تبریز»، «مربای گل محمدی»، «آش پشت جبهه»، «من به این آرم اعتماد دارم»، و «معلم حسابی» نیز درباره خاطرات فعالیت‌های معلمان و پرورشی دهه شصت توسط انتشارات «راه یار» منتشر شده بود.
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره