نماد آخرین خبر

میزبان جام جهانی فوتبال، مهمان نمایشگاه کتاب تهران می‌شود  

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
میزبان جام جهانی فوتبال، مهمان نمایشگاه کتاب تهران می‌شود  

خبرآنلاین/ قطر که امسال میزبان جام جهانی فوتبال است، مهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران خواهد شد و به همین مناسبت، وزیر فرهنگ آن کشور به همراه رئیس نمایشگاه کتاب دوحه، در ایران حضور خواهند یافت.

رئیس سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، از انتخاب قطر به عنوان مهمان ویژه این رویداد فرهنگی خبر داد.

یاسر احمدوند با اعلام این‌ خبر، گفت: «ارزیابی‌ها برای انتخاب کشور مهمان ویژه نمایشگاه کتاب به‌طور تخصصی صورت گرفته است. قطر به دلیل وجود اشتراکات فرهنگی و دینی و از طرفی شباهت ادبی به حوزه نشر جزو اولویت‌های انتخاب مهمان ویژه نمایشگاه امسال بود.»

رئیس سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در ادامه افزود: «وزیر فرهنگ قطر، رئیس نمایشگاه کتاب دوحه و جمعی از نویسندگان شاخص و ناشران مطرح کشور قطر در ایران حضور خواهند یافت و با مغتنم شمردن این فرصت تلاش می‌کنیم جلسات تبادل نظر و همفکری میان نویسندگان و ناشران ایرانی و قطری برگزار نماییم.»

وی با تاکید بر اینکه حضور مهمان ویژه در انعکاس چهره بین‌المللی و جهانی نمایشگاه بسیار تأثیرگذار خواهد بود، افزود: «اولین سابقه حضور مهمان ویژه در بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه کتاب در سال ۱۳۹۳ به حضور کشور افغانستان باز می‌گردد که در سال‌های بعد ما حضور مهمانان ویژه از کشورهای عمان، روسیه، ایتالیا، صربستان و چین را شاهد بودیم.»

احمدوند با تاکید بر اینکه ناشران و نویسندگان دو کشور می‌توانند در بازه زمانی نمایشگاه به تبادل نظر و تجربه‌های مفید بپردازند، افزود: «برای کمک به فعالان صنعت نشر، نویسندگان و حتی کتاب‌دوستان کشورمان لازم است که هرسال میزبان مهمانان ویژه باشیم تا بتوانیم ادبیات دو کشور، تجربه‌های صنعتی و فرهنگی و روش‌های جدید فروش را به اشتراک بگذاریم.»

کشور قطر، در پاییز سال جاری میزبان مسابقات فوتبال جام جهانی است. از همین جهت نهادهای مختلف، تسهیلات ویژه‌ای را برای استفاده از این رویداد در نظر گرفته‌اند. یکی از مهم‌ترین اقدامات موافقت وزارت خارجه با لغو ویزای ایران از مبد کشور قطر همزمان با جهام جهانی ۲۰۲۲ است.

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم تا سی‌ویکم اردیبهشت ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir برگزار می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره