صدا و سیما/ مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت:  با توجه به به همزمانی دهه آخر ماه صفر با هفته دفاع مقدس، بسته متنوعی از برنامه‌های مختلف با محور کتاب ویژه ایام رحلت پیامبر اعظم (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع)، شهادت امام رضا (ع) و همچنین هفته دفاع مقدس به همت به نشر تدارک دیده شده است.
حسین سعیدی افزود: در این ایام همچنین نمایشگاه عرضه و فروش کتاب در چهار فضای مختلف حرم مطهر رضوی برپا می‌شود. کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه شامل موضوعات پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی (ع)، امام رضا (ع) و هفته دفاع مقدس تعیین شده است.

وی افزود: علاوه بر این نمایشگاه، تمامی فروشگاه‌های انتشارت به‌نشر در سراسر کشور نیز همزمان با هفته دفاع مقدس، کتاب‌های موضوعی مرتبط با آن را با ۴۰ درصد تخفیف به مخاطبان ارائه می‌کنند. معرفی و تبلیغ آثار مناسبتی در فضای مجازی و گفتگو با مؤلفان آثار رضوی و نبوی نیز از دیگر برنامه‌های کتاب‌محور انتشارات آستان قدس رضوی همزمان با دهه پایانی ماه صفر است.
مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی گفت: «صلای رئوف» از جمله این برنامه‌ها است که به معرفی، توزیع و عرضه ۱۰ کتاب صوتی مرتبط با فرهنگ و سیره رضوی اختصاص دارد.
«دعبل و زلفا»، «ماه غریب من»، «اوسنه گوهرشاد»، «آبی‌ها»، «موقف»، «نشانه‌ها»، «باران دوشنبه»، «صبح روز عید»، «اعترافات غلامان» و «راز آن بوی شگفت» عناوین این ۱۰ کتاب صوتی رضوی است که برای استفاده زائران و مجاوران عرضه می شود .
سعیدی ادامه داد : دسترسی به این کتاب‌های صوتی در سه نرم افزار «طاقچه»، «فیدیبو» و «نوار» امکان‌پذیر است و علاوه بر عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی، زائران پیاده‌ای که در این روز‌ها در راه مشهدالرضا (ع) هستند نیز می‌توانند با استفاده از این کتاب‌های صوتی، در طول مسیر نیز از آشنایی بیشتر با معارف رضوی بهره‌مند شوند.
‌مدیر عامل انتشارات آستان قدس رضوی افزود: طراحی و تولید فلش بوک صوتی رضوی، تولید محتوای رسانه‌ای بر مبنای این آثار و عرضه و پخش در شبکه‌های اجتماعی حرم مطهر، جانمایی کتاب‌ها در استودیوی صحن انقلاب و خوانش زنده کتاب‌های صوتی رضوی با همکاری صداپیشگان کتاب‌ها در حرم مطهر نیز از دیگر بخش‌های طرح «صلای رئوف» است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar