ایسنا/ «در کمال خونسردی: گزارشی واقعی از چند فقره قتل و پیامدهای آن» نوشته ترومن کاپوتی با ترجمه لیلا نصیری‌ها منتشر شد.

در معرفی کتاب عنوان شده است: «در کمال خونسردی» یکی از شاهکارهای ناداستان خلاق همه اعصار است. نوشتن این کتاب ترومن کاپوتی (۱۹۸۴-۱۹۲۴) را چنان از انرژی تهی کرد که در عمل بیست سال آخر زندگی‌اش را صرف مبارزه با خستگی نوشتنش کرد و درنهایت در اوان شصت‌سالگی، بر اثر مشکلات حاد کبدی از دنیا رفت و آرامش یافت.

 ماجرا از خبر کشتار خانواده‌ای چهارنفره در سال ۱۹۵۹ آغاز شد، خبری کوتاه که کاپوتی را بر آن داشت تا مانند کارآگاهی کلاسیک پی همه سرنخ‌هایی برود که پیرامون این جنایت فجیع وجود داشت. پس از دستگیری قاتلین، او ماه‌های بسیاری را با آن‌ها حرف زد. با هر آدمی که چیزی دیده بود، با هر شاهدی، و شش سال بعد، یعنی در ۱۹۶۶، کتاب انتشار یافت و پرچم‌دار جریانی شد که امروزه «ناداستان خلاق» می‌نامندش، کتابی که آن را طنین صدای تبرِ راسکولنیکف دانسته‌اند در ذهن غول ادبیات آمریکا، صدای تبری که او را به کانزانس خونین کشاند تا کشف کند چرا انسان‌ها می‌بایست سلاخی می‌شده‌اند و چرا این دو جوان میل به ریختن خون داشته‌اند.

«در کمال خونسردی» تاریخ مستندنگاری خلاق را به بعد و قبل از خود تقسیم کرده است.

این اثر نوشته ترومن کاپوتی با ترجمه لیلا نصیری‌ها در ۴۵۱ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۶۰ هزار تومان در نشر چشمه راهی بازار کتاب شده است.

 پیش‌تر کتاب‌های «موسیقی‌برای آفتاب‌پرست‌ها» و «تابوت‌های دست‌ساز» از این نویسنده در نشر یاد شده متشر شده بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar