ایسنا/ نشست نقد و بررسی کتاب «هانا آرنت و محبت به دنیا، زندگی یک زن بی‌وطن» نوشته‌ الیزابت یانگ بروئل با ترجمه فرهنگ رجایی برگزار می‌شود.

 نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه (هشتم آذر ماه) از ساعت ۱۵ به بحث و گفت‌وگو درباره‌ این کتاب اختصاص دارد که با حضور  فرهنگ رجایی برگزار می‌شود.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: اگر نگوییم هانا آرنت بزرگ‌ترین متفکر امر سیاسی در سده‌ بیستم است بی‌شک یکی از مهم‌ترین آن‌ها و به طور قطع یکی از مبتکرترین و اصیل‌ترین اندیشه‌ورزان است. دوران زندگی او با جریان‌های عمده و سرنوشت‌ساز، به ویژه در میانه‌ سده هم‌زمان بوده، از یک‌سو سده‌ بیستم عصر «طغیان توده‌ها» شناسایی شده و مردمان عادی و عاری از هر امتیاز طبقاتی اجتماعی به بازیگران امر سیاسی تبدیل شده‌اند و از سوی دیگر قوی‌ترین جریان های ضددموکراسی یعنی استبداد تام ـ نازیسم و فاشیسم ـ بیشترین میدان بازی را از آن خود کرده‌اند. آرنت در آثارش جلوه‌هایی از این دو جنبه را با مهارت یک استاد و با بینشگری درگیرانه به تصویر کشیده است.

به تازگی کتاب «هانا آرنت ومحبت به دنیا، زندگی یک زن بی‌وطن» نوشته‌ الیزابت یانگ بروئل با ترجمه‌ فرهنگ رجایی به همت نشر مانوش منتشر شده است.

در این زیستنامه یانگ بروئل که در دوره‌ دکتری شاگرد آرنت بود، با مهارت و دقت دانشوری، تصویرانگاره‌ی مفصل و همدلانه‌ای از تحول زندگی شخصی آرنت، از تولد تا مرگ و تحول بنای اندیشگی او از فلسفه و کلام به نظریه‌ی سیاسی و بالاخره به فلسفه را به تصویر می‌کشد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحه‌ی این مرکز در آپارات پیگیری کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar