آنا/ میشل اوباما که سال‌ها با سیاست‌های دولت و همسرش راه ورود دارو برای کودکان ایرانی را مسدود کرده‌اند حالا برای القای شخصیت خوب ماجرا، اعلام کرده کتابی با محوریت بیماران سرطانی می‌نویسد!
 
 میشل اوباما ماهیانه بیش از دوهزار نامه از خواننده‌های کتابش «میشل شدن»، که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، دریافت می‌کند.

بر اساس این گزارش، میشل اوباما می‌گوید: این نامه‌ها الهام بخش نگارش کتاب جدیدش به نام «نوری که با خود حمل می‌کنیم» شده‌اند.

اخیراً بانوی اول سابق آمریکا در یک برنامه تلویزیونی پرطرفدار با یکی از این افراد دیدار کرد.

در ویدئویی که اخیراً از این دیدار منتشر شده، ابتدا ایرن دیماتولاک، دختر جوانی که از سرطان استخوان در پای چپش رنج می‌برد، نامه‌ای که برای اوباما نوشته است را می‌خواند.

او در این نامه نوشته بود: «بیماری سرطان من تا به این جا همراه بوده با دردی طاقت فرسا، عذابی تحمل ناپذیر و ترس از دنیای بیرون و فشاری که از همه سو بر من وارد می‌شود تا در این شرایط قوی باشم. همه این‌ها را گفتم تا بگویم کتاب شما در این دوران سخت همچون نسیم خنکی بر جسم تب دارم بود. در روز‌هایی که شیمی درمانی حتی اجازه نمی‌داد برای تماشای تلویزیون تمرکز داشته باشم، می‌توانستم خودم را در گوش کردن به صدای شما، وقتی که کتابتان را می‌خواندید گم کنم.»

او در ادامه نامه‌اش ضمن تشکر از اوباما نوشته است: «شما، خانم اوباما، به اندازه تمام نزدیکانم در این زندگی از من در مبارزه با این بیماری حمایت کردید. از شما ممنونم، و امیدوارم این نامه باعث شادی شما شود، چرا که توانسته‌اید در زندگی یک جوان عمیقاً نفوذ کنید.»

بعد از پایان نمایش ویدئو، دیمولتاک روی صحنه دعوت شد تا از نزدیک با نویسنده‌ای که به او کمک کرده بود تا با بیماری‌اش کنار بیاید دیدار کند.

این گزارش اضافه می‌کند، او سالهای بانوی اول بود و در کتاب و تصاویر تلویزیونی حامی کودکان خود را معرفی می‌کرد، در حالی که پشت این نقاب مهربان، سیاستی حاکم بود که دروازه‌های داروی حیاتی برای کودکان را با عنوان «تحریم» مسدود می‌کرد، او اکنون حامی بیماران سرطانی خود را نشان می‌دهد اما از سوی دیگر ورود داروی درمان بیماران پروانه‌ای و سرطانی در ایران و چند کشور دیگر را ممنوع اعلام کرده است و این نشان از تضاد رفتاری دارد تا تنها بازیگر خوب ماجرا باشد!

کتاب «میشل شدن» با ترجمه‌های متعدد از ناشر‌ان مختلف منتشر شده است و در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar