ایسنا/ مراسم ترحیم مرتضی هادوی فرد، متخلص به «نامی»، مدیرمسئول انتشارات نامی و از چهره‌های درخشان شعر و ادب اصفهان، جمعه ۱۱ آذر برگزار می‌شود.

مصطفی هادوی فرد متخلص به «شهیر اصفهانی» در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه مرگ یک واقعیت اجتناب‌ناپذیر است، اظهار کرد: برادرم مرحوم مرتضی هادوی فرد در سال ۱۳۱۲ متولد شد و از سال ۱۳۳۰ به مدت ۷۰ سال در عرصه ادبیات و شعر در خدمت جامعه بود و سه نسل را در عالم شعر و ادب در خدمت او تلمذ کردند.

وی افزود: اشعار مرحوم هادوی فرد، شاعر و نویسنده معاصر که در شعرهایش «نامی» تخلص می‌کرد در همه محافل ادبی مورد توجه بود و این تخلص در انجمن ادبی صغیر از سوی شعرا به وی داده شد.

شهیر اصفهانی گفت: او علاوه بر مدیریت انتشاران نامی، سال‌ها مسئولیت انجمن ادبی مشتاق در خیابان عبدالرزاق را نیز به عهده داشت؛ ضمن اینکه «بزم ادب»، «قند پارسی»، «پند و لبخند»، «گنجینه بدیهه»، «بخشنده‌تر از حاتم طائی»، «فاتح سومنات»، «قصه‌ها و نکته‌ها»، «کتاب و آوای دیگر» و «دیوان منصور» ازجمله کتاب‌هایی است که توسط مرحوم هادوی فرد (نامی) منتشر شده است. او همچنین آثاری را نیز در جایگاه مترجم به چاپ رساند.

این شاعر پیشکسوت ادامه داد: مرحوم «نامی» در محل کتابخانه شخصی منزل خود و در سن ۸۹ سالگی به دلیل ایست قلبی درگذشت و روز چهارشنبه ۹ آذرماه در قطعه نام‌آوران باغ رضوان اصفهان به خاک سپرده شد. همچنین مراسم ترحیم وی جمعه ۱۱ آذرماه از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ در مسجد ملک، واقع در اصفهان، خیابان ملک شمالی برگزار می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar