صدا و سیما/ معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بخش قابل توجهی کتاب در این وزارتخانه انبار شده است.

یاسر احمدوند بعد از ظهر چهارشنبه در آئین تجلیل از برگزیدگان ششمین دوره کتاب سال و نشست با اهالی قلم، نویسندگان، شاعران و ناشران استان سمنان ضمن بیان اینکه بخش قابل توجهی کتاب‌های «به‌دردنخور» در انباری وزارت فرهنگ انباشت شده است، ابراز داشت: ارزش این کتاب‌ها ۳۰ میلیارد تومان است که برای خرید آن‌ها هزینه شدند.

وی در ادامه افزود: خرید این کتاب‌ها به منظور حمایت از ناشران صورت گرفته است. از ابتدا می‌بایست کتاب‌های تولیدی جنبه مصرفی داشته باشند تا وزارت ارشاد بتواند حمایت واقعی را از ناشر و نویسنده به عمل آورد.

آقای احمدوند در ادامه افزود: با بیان اینکه حمایت از روند چاپ و نشر کتاب می‌بایست اصلاح شود، این روند به گونه‌ای باید صورت گیرد تا موجب خیانت به بیت المال و اعتبارات را فراهم نکند و از سویی می‌بایست برای خرید کتاب به عنوان کالای باکیفیت یارانه تعلق بگیرد تا روند موجود اصلاح شود.

وی در ادامه گفت : کتاب با کیفیت باید مورد حمایت قرار گیرد، متأسفانه با کتاب‌هایی مواجه هستیم که القاب، طراحی جلد یا محتوای نامناسب دارند از طرف دیگر بخشی از خرید کتاب و حمایت از ناشران نیز صرف تولیدات بی‌کیفیت شده که نیازمند اصلاح است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar