باشگاه خبرنگاران/نامه‌هایی که تصور می‌شد دیکنز آن‌ها را نوشته شده است، پس از تردید کارشناسان از صحت آن، از حراج خارج شد.
 

به گزارش گاردین، دو نامه‌ای که توسط چارلز دیکنز در دهه ۱۸۵۰ نوشته شده بود، پس از اینکه یکی از دانشگاهیان خبره نامه‌ها را به علت جعلی بودن رد کرد، از حراج خارج شد.

لئون لیتواک، تحلیلگر خبره نامه‌ها و دست نوشته‌های دیکنز به گاردین گفت: «دست خط اشتباه است. این امضایی است که همیشه راز را فاش می‌کند. من نامه‌هایی از آن دوران دارم که تأیید می‌کند که این نامه‌ها جعلی است».

تاریخ این نامه‌ها ۲۹ مارس ۱۸۵۵ و ۱۳ نوامبر ۱۸۵۸ است. دیکنز به ماریا بلیتی برای تماشای تئاتر آدلفی می‌دهد و گفته است که ممکن است به آنجا نیاید. «من باید بر روی جملات همیشگی سخت کار کنم» که منظورش کار بر روی مجلاتش بود. 

نویسنده در نامه‌ای دیگر به همسرش پیشنهاد کرد که با مشکلاتش راه بیاید که غیر مستقیم به ورشکستگی‌اش اشاره کرد که به دادگاه رفته بود. 

در نامه به نقل از دیکنز آمده است: «من می‌نویسم تا به تو اطمینان دهم که در مشکلاتت احساس همدردی می‌کنم و [..]. آنچه برای تو اتفاق افتاده، برای هزاران مرد خوب و شریف هم پیش آمده است. قوی باش و منتظر زمان بهتری باش». 

لیتواک، تحلیلگر دست‌نوشته‌ها گفت: «هر دو مورد، جعلیات متون نامه‌های منتشر شده را تکرار می‌کند؛ بنابراین جاعل باید آن‌ها را در مقطعی دیده باشد». 

او به‌عنوان تحلیلگر حرفه‌ای دست‌نوشته‌های چارلز دیکنز با حراجی ایرلندی Fonsie Mealy که قصد فروش آن‌ها را در روز چهارشنبه داشت، تماس گرفت و گفت: «نظر حرفه‌ای من بر این است که آن‌ها جعلی‌اند.   دستخط چارلز دیکنز این نیست».

لیتواک، استادیار مطالعات ویکتوریایی در دانشگاه کوئینز بلفاست و نمایشگاه‌های دیکنز را در مؤسسات بزرگ مدیریت کرده است. حراج خانه‌ها درباره اصالت نسخه‌های خطی که به آن‌ها ارسال می‌شود، با او مشورت می‌کنند.

او گفت که جعلیات «هر از گاهی مطرح می‌شوند» و از اینکه تخمین زده شده قیمت این دو نامه تنها حدود ۸۰۰ پوند است، تعجب کرد. «نامه‌ای به معشوقه جوان دیکنز باید بیشتر از این باشد».

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar