تسنیم/ یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به تغییراتی که قرار است در جایزه جلال رخ دهد،‌ افزود:  جایزه جلال بعد از سال‌ها برگزاری نیازمند تجدیدنظر و بازنگری در موضوعات مختلف است، طبیعتاً هر پدیده فرهنگی بعد از دوره‌ای لازم است که مورد بازنگری قرار گیرد،‌ جایزه جلال هم از این امر مستثنی نیست، ما در مورد خیلی از برنامه‌های دیگر همین فرایند را داریم، درباره جلال هم طرح‌های دیگری از قبل برای برگزاری جایزه ارائه شده بود، ما هم ایده‌هایی را داشتیم و در اختتامیه نیز درخواست کردیم که اهل فن و اهل نظر نظرات و پیشنهادات خود را اعلام کنند تا ما بتوانیم متن موثرتری برای ارائه به شورا آماده کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که تغییرات تدوین شده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شده است،‌ یا خیر؟ گفت:‌ در این زمینه متنی تدوین شده اما هنوز ارائه نشده است. آن چیزی که مدنظر ما است این است که در بخش‌های فعلی جایزه تغییراتی داشته باشیم،‌ برخی از بخش‌های فعلی جایزه جلال شایسته است که در کتاب سال ارزیابی شود و بالعکس. بنابراین لازم است که تعامل خوبی بین دو جایزه صورت گیرد.

احمدوند در خصوص مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نیز توضیحاتی داد و اضافه کرد:‌ طبیعتاً باید آن چیزی که به نفع حوزه فرهنگ و شرایط فرهنگی جامعه است،‌ رخ دهد. طبیعی است که نمایشگاه کتاب نمایشگاهی است با ابعاد قابل توجه و اثرگذاری بسیار زیاد که نظر بخش‌های مختلف در داخل دستگاه‌های اجرایی بخش خصوصی و دولتی در تصمیمات آن مهم است.

وی ادامه داد: هم مصلی و شهر آفتاب اکنون آماده برگزاری نمایشگاه کتاب هستند،‌ هر دو زمینه برگزاری را دارند. باید دید که کدام می‌تواند نیازهای فرهنگی را پاسخ دهد. شهر آفتاب نسبت به سال قبل پیشرفت خوبی داشته است و تلاش زیادی می‌شود که از نظر شرایط برگزاری به حد مطلوب نزدیک شود. مصلی هم شرایط نسبتاً خوبی دارد و ما تلاش می‌کنیم به زودی  مکان نمایشگاه کتاب را تعیین تکلیف کنیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar