مهر/ رئیس جمهور سابق آمریکا از باب وودوارد روزنامه‌نگار واشینگتن پست به دلیل آخرین کتابش با عنوان «نوارهای ترامپ» شکایت کرد.

 به نقل از ان‌پی‌آر، ترامپ با شکایت از باب وودوارد به خاطر انتشار جدیدترین کتاب وی، او را متهم کرد که نوارهای ضبط شده از مصاحبه‌های خود با وی را بدون رضایت او منتشر کرده و درخواست غرامتی ۵۰ میلیون دلاری کرد.

این شکایت که روز دوشنبه ثبت شده از ناشر کتاب «سایمون اند شوستر» و شرکت مادر آن «پارامونت گلوبال» هم به عنوان دیگر متهمان یاد کرده است. وی وودوارد را به غصب، دست‌کاری و بهره‌برداری سیستماتیک از صدا، نقض حقوق قرارداد و نقض کپی رایت متهم کرده است.

در این نوارها مطالب زیادی درباره نویسنده و موضوع وی مطرح شده است.

موضوع بحث این شکایت یک کتاب شنیداری با عنوان «نوارهای ترامپ: بیست مصاحبه وودوارد با پرزیدنت دونالد ترامپ» است که اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شد و دربرگیرنده چندین مصاحبه است که این دو نفر در آخرین سال ریاست جمهوری ترامپ انجام داده بودند.

این مصاحبه‌ها با رضایت و همکاری کامل ترامپ در کاخ سفید در فاصله دسامبر ۲۰۱۹ و آگوست ۲۰۲۰ انجام شده و وودوارد بر مبنای آنها کتابی با عنوان «خشم» را سال ۲۰۲۰ منتشر کرد که به ویژه برای افشای بی‌توجهی ترامپ به پاندمی کووید ۱۹ و بی‌اهمیت نشان دادن خطر شیوع آن، به تیتر خبرها بدل شد.

ترامپ ادعا کرده که «خشم» نتوانست به همان سطح موفقیتی برسد که کتاب قبلی وودوارد با عنوان «ترس» در سال ۲۰۱۸ رسیده بود و به همین دلیل این نویسنده و روزنامه‌نگار با ناشرش توطئه کردند تا بیش از ۸ ساعت گفت‌وگوی خام را در قالب یک کتاب صوتی و بدون اجازه وی منتشر کنند.

در این شکایت همچنین ادعا شده که دست‌کاری غیرقانونی صدا با حذف گزینشی بخش‌هایی از پاسخ‌های ترامپ صورت گرفته و از آن به عنوان تلاش برای بد جلوه دادن رییس جمهوری تا حد امکان یاد شده است.

این کتاب پس از آن به صورت کتابی با جلد کاغذی و به صورت کتاب الکترونیک هم منتشر شده و ترامپ تنها با در نظر گرفتن کتاب شنیداری، ادعای غرامتی بیش از ۴۹ میلیون دلار را بدون محاسبه خسارت جزایی و هزینه‌های وکیل کرده است.

وودوارد و انتشارات سایمون اند شوستر در بیانیه‌ای مشترک شکایت ترامپ را بی‌ارزش خواندند و گفتند ادله کافی دارند تا بشدت با آن مقابله کنند.

آنها گفتند همه این مصاحبه‌ها با موافقت ترامپ انجام شده وبه قول خود ترامپ انتشار این سابقه تاریخی به نفع عموم است.

وقتی در پاییز این کتاب شنیداری منتشر شد ترامپ وودوارد را فردی سخیف خواند و گفت این نوارها متعلق به خودش هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar