تسنیم/ مراسم رونمایی از کتاب «مبارزه به روایت سید احمد هوایی» با حضور محمد حسین صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد علی انصاری از یاران و همراهان حضرت امام خمینی (ره)، قاسم تبریزی نویسنده و پژوهشگر تاریخ معاصر، علی اکبر اشعری رئیساسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی و سید محمد آقا میر فرمانده اسبق سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و از دوستان سید احمد هوایی در فرهنگسرای امام برگزار شد.

سردار آقامیر در این مراسم با اشاره به اینکه نقل خاطرات نیروهای انقلاب به معنای جهاد تبیین است، گفت: این نقل خاطرات از زاویۀ دیگر به عنوان امر به معروف است. آقای سید احمد موسوی انسان خودساخته و کم‌نظیر و نیز مبارز قبل از انقلاب بود. با شهید اندرزگو ارتباط داشت. سلاح تهیه می‌کرد و داخل کشور می‌آورد. بنده هم در پادگان ولی عصر (عج) از سال 57 با ایشان ارتباط داشتم. هیچ کس یک نکتۀ منفی از ایشان نقل نمی‌کرد. ذکر خدا و ارادت به اهل بیت روش سلوک وی بود.  تعریف از سید احمد موسوی تحقق جهاد تبیین و امر به معروف و نهی از منکر و مدل سازی در حوزۀ اطلاعاتی و امنیتی کشور است.

کتاب , کتاب و ادبیات , کتاب های درسی , نهاد کتابخانه‌ها ,

وی افزود: ما روی داشته‌های خوبمان مانور نمی‌دهیم. انقلاب که پیروز شد دو اتفاق افتاد: نیروهای انقلاب امثال حاج احمد موسوی در جبهۀ جهاد قرار گرفتند. آن زاویه‌ای که پس از انقلاب پیدا شد و همچنان با آن مشکل داریم، گروهی بود که به جمع‌آوری  غنائم پرداختند و همچنان جمع‌آوری آنها ادامه دارد و سیرمونی‌ هم ندارند. این در حالی بود که نیروهای اصیل انقلاب مطلقاً از غنیمت استفاده نکردند.

سردار آقامیر ساده‌زیستی، شفاف بودن، اهل حلال، خدمت کردن به مردم را از شاخصه‌های سید احمد هوایی دانست و گفت: بیشترین سِمت ایشان در حوزۀ حفاظت اطلاعات بود. یک جا ندیدیم که آبروی کسی را برده باشد. کاش در دانشگاه‌ها اطلاعات و امنیت ملی ما این افراد را به عنوان اسوه مطرح کنند تا بگوییم می‌شود اطلاعاتی بود و در عین حال مؤمن هم بود. در حوزۀ مأموریت خود نگاه پیشگیرانه داشت نه موچ‌گیری. با فساد و ظلم هوشمندانه برخورد می کرد و سکوت نمی‌کرد. نیروهای خود را مانند برادران خود می‌دانست تا جایی که دو نیروی ما در ژاپن دستگیر می‌شوند و او 12 ساعت در هواپیما می‌نشیند و به آنجا می‌رود تا مشکل آنها را حل کند.

 وی ادامه داد: مسائل را باید به صورت دقیق بفهمیم، بگوییم و از مبانی اصلی انقلاب دفاع کنیم. ما بیش از صد هزار مسجد و حسینیه و مصلی و اماکن مقدس داریم. با وجود چنین اماکنی ما در کشور شیعه نباید کارتن‌خواب داشته باشیم. باید به محرومین کمک کرد.

سید کمال لوح موسوی دبیرکل جمعیت حمایت از مصدومین شیمیایی در ادامۀ این نشست گفت: افتخار ما این است که فرزند امام خمینی (ره) بودیم، در همان زمانی که ایشان فرمودند فرزندان من در قنداغه هستند. خدا را شکر می‌کنیم که تا امروز پا برجا و مقاوم هستیم. حاج سید احمد موسوی از بزرگان فامیل ما بود. پسر عموی ما و داماد بزرگ خانواده بود و ما این مرد بزرگ را به دلیل اینکه زندگی‌شان مانند شهدا بود، به عنوان شهید می‌شناسیم؛ چرا که شهادت مرگ سرخی است که خداوند نصیب کسانی می‌کند که زندگی ایشان شهادت‌گونه بود. سراسر زندگی ایشان ساده‌زیست بود. این کتابی که نوشته شد، روایتی از داستان‌های مبارزاتی ایشان است که البته بخشی از روایت زندگی‌شان محسوب می‌شود. این جنگ، گنجی است که باید استخراج شود. بخش کمی از زندگانی سید احمد موسوی در این کتاب تحقیق و پژوهش شده است.

کتاب , کتاب و ادبیات , کتاب های درسی , نهاد کتابخانه‌ها ,

کتاب «مبارزه به روایت سید احمد هوایی» نوشته مرتضی میردار که توسط انتشارات ایران منتشر شده، به خاطرات مرحوم سید احمد هوایی از زندگی خود و حوادث انقلاب اسلامی و دهه شصت اختصاص دارد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar