ایسنا/ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت احمد سمیعی گیلانی، چهره ماندگار ادبیات و ویرایش را تسلیت گفت.

  به نقل از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام تسلیت فرشاد مهدی‌پور در پی درگذشت احمد سمیعی گیلانی آمده است:

«إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر درگذشت زنده‌یاد احمد سمیعی گیلانی، چهره ماندگار ادبیات و پدر ویراستاری نوین ایران که مجموعه بزرگ «سیر تحول ادبیات ژورنالیستی در زبان فارسی» آخرین میراث ماندگار اوست، موجب تالم بسیار شد.

اینجانب درگذشت این نویسنده، مترجم و ویراستار خوش‌قریحه و دغدغه‌مند را که علاوه بر آموزش شیوه‌های درست‌نویسی و فارسی‌نویسی، آثار گران‌سنگی در حوزه ویرایش و نگارش به رشته تحریر درآورده است و مجموعه کتاب‌ها و مقالات ارزشمند او، سالیان سال مرجعِ رجوع دانشجویان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای کشور بوده است، را به اصحاب فرهنگ و رسانه تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای او، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان و رهروانش صبر و اجر مسئلت دارد.»

 احمد سمیعی (گیلانی)، پیشکسوت حوزه فرهنگ و ادبیات چهارشنبه، دوم فروردین ماه در ۱۰۳ سالگی از دنیا رفت. پیکر مرحوم سمیعی شنبه، پنجم فروردین در زادگاهش رشت به خاک سپرده می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar