آخرین خبر/  اگر گرفتار کمال‌طلبی و اضطراب ناشی از آن هستید، اگر کسی خودِ واقعی‌تان را نمی‌شناسد، اگر با این باور بزرگ شده‌‌اید که احساسات دردناک نشانه‌ی ضعف‌اند، یا اگر آسیب‌پذیربودن باعث احساس ناامنی دائمی‌تان شده، بعید نیست با ساختن یک زندگی زیبا و بی‌نقص، ظاهرتان را حفظ کرده باشید، به نحوی که موفق و مشغول به نظر برسید. در عین این‌که همیشه مسئولیت‌پذیر و در سختی‌ها کنار دیگران هستید، کسی را به دنیای درون خود راه نمی‌دهید. ندایی در درون‌تان می‌گوید مشکلی وجود دارد اما آن را نشنیده می‌گیرید. با خودانتقادی و شرمساری دائمی عجین شده‌اید و ابراز عواطفی چون ترس، خشم، فقدان یا اندوه برایتان عذاب‌آور است. می‌دانید که یک جای کار می‌لنگد اما نمی‌دانید دقیقاً کجا؛ فقط احساس می‌کنید در دام افتاده‌اید و تنها هستید. اگر این توصیفات شبیه شرایط شماست، امکان دارد به افسردگی کاملاً نهفته دچار شده باشید.

به کمک این کتاب و راهنمایی‌های دلسوزانه‌ی مارگارت رادرفورد، متخصص روان‌شناسی بالینی، فرآیند درک کمال‌طلبی‌تان را آغاز خواهید کرد و در ادامه با شناسایی باورهای مخرب و ارتباط با احساساتی که برای طولانی‌مدت سرکوب شده‌اند، تغییر چشمگیری در زندگی خود ایجاد خواهید کرد.

«افسردگی نهفته، دیدگاهی یگانه درباره‌ی یکی از علل شایع اما اغلب ناشناخته‌ی افسردگی است. افرادی که دچار این نوع افسردگی می‌شوند تقریباً همیشه خوب به نظر می‌رسند و به‌ندرت رنج درونی‌شان‌ را نشان می‌دهند؛ البته اگر اصلاً چیزی بروز دهند! خواندن این کتاب شگفت‌انگیز را به کسانی‌که از افسردگی رنج می‌برند و به نزدیکانشان توصیه می‌کنم، همچنین به روان‌درمانگران.»
ـ جان پرستن، روان‌شناس و نویسنده

برگرفته از اینستاگرام نشر میلکان

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar