آخرین خبر/  اگر می‌خواهیم برای رسیدن به خودمان و دیگران راهی پیدا کنیم، به زبانی مناسب و اعتمادبه‌نفسی ریشه‌دار نیاز داریم تا داستان خود را بیان کنیم و شنونده‌ی داستان‌های دیگران نیز باشیم.

برنه براون در اطلس دل ما را از میان هشتادوهفت احساس و تجربه‌ی مختلف که مشخصه‌ی انسان‌بودن هستند به سفری هیجان‌انگیز می‌برد. او، برای ایجاد ارتباط معنادار، نقشه‌ی مهارت‌های لازم و چارچوبی اجرایی را ترسیم می‌کند. همچنین برای دسترسی به دنیایی از انتخاب‌های تازه و فرصت‌های دوباره، زبان و ابزارهایی را که نیاز داریم در اختیارمان می‌گذارد؛ دنیایی که می‌توانیم در آن داستان شجاعانه‌ترین و غم‌انگیزترین لحظات زندگی‌مان را با دیگران درمیان بگذاریم و به ارتباطی عمیق و انسانی برسیم.
در طول بیست سال گذشته، پژوهش‌های گسترده‌ی براون درباره‌ی تجربیاتی که بیانگر شخصیت ما هستند گفت‌وگوی فرهنگی مؤثری را شکل داده و کمک کرده‌اند به تعریفی از شجاعت در زندگی‌کردن برسیم. اطلس دل از همین پژوهش‌ها و البته مهارت‌های بی‌مانند براون در قصه‌گویی بهره برده است تا نشان دهد نام‌گذاری دقیق تجربیات آن‌ها را قدرتمندتر نمی‌کند، بلکه به ما قدرت درک، معناسازی و انتخاب می‌دهد.
براون می‌گوید: «می‌خواهم این کتاب اطلسی برای همه‌ی ما باشد، چون باور دارم، با داشتن قلبی ماجراجو و نقشه‌ای مناسب، می‌توانیم به هر جایی سفر کنیم و هیچگاه از گم‌شدن نترسیم.»

کتاب اطلس دل
طرحی برای پیوند معنادار و زبانی برای انتقال تجربه‌های انسانی
برنه براون
ترجمه‎ی سپیده شیخ‌قاسمی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar