خراسان/ در اختتامیه سومین جایزه ملی داستان حماسی، ضمن تجلیل از برگزیدگان رمان و داستان کوتاه، دستار فردوسی به علی‌محمد مؤدب و نشان فیروزه نیز به هادی حاجتمند اعطا شد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، شامگاه چهارم خرداد، آیین پایانی سومین جایزه ملی داستان حماسی در کنار آرامگاه فردوسی برگزار شد. در بخشی از این مراسم دستار فردوسی به علی‌محمد مؤدب، شاعر و دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور شعر و همچنین نشان فیروزه هنر حماسی انقلاب به هادی حاجتمند، کارگردان کشورمان اعطا شد. سپس محمدرضا شرفی خبوشان، دبیر علمی سومین جایزه ملی داستان حماسی به قرائت بیانیه هیئت‌داوران این جایزه ادبی پرداخت. در این بیانیه تأکید شده که 778 اثر شامل 544 داستان کوتاه و 174 رمان و 60 طرح به دبیرخانه ارسال شد که نشان‌دهنده استقبال پرشور داستان‌نویسان کشور از موضوعات مغفول‌مانده حماسی،تاریخی و دینی است.
 برگزیدگان  
بر اساس نظر هیئت‌داوران، نفرات برتر این جایزه در دو بخش داستان کوتاه و رمان معرفی شدند.
در بخش داستان کوتاه، مرصع موسی‌الرضایی، وحید آقاکرمی، احسان قائدی، زهرا شنبه‌زاده سرخابی و محبوبه حاجیان نژاد بدون رتبه‌بندی به‌عنوان رتبه‌های برگزیده و همچنین در بخش رمان، علیرضا محمودی ایران‌مهر، محمد رودگر و مهدی زارع به‌عنوان نفرات برتر معرفی شدند. پایان‌بخش این مراسم نیز رونمایی از پوستر چهارمین جایزه داستان حماسی بود.
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar