آنا/ پاپ فرانسیس در گفتگو با نویسندگان گفت: ادبیات به من کمک کرد تا خود، جهان و مردمم را بهتر درک کنم، و به درک عمیق‌تری از قلب انسان، زندگی شخصی ایمانی و کار شبانی‌ام دست یابم.
 
 پاپ فرانسیس در گفتگو با نویسندگان گفت: «شعرا ما را قادر می سازند تا به صدای همه چیزهای کوچکی که زندگی‌های روزمره مان را پر می‌کنند گوش کنیم. بنابراین شعر به ما کمک می‌کند تا صدای خداوند را حتی بلندتر از صدای زمان بشنویم.»

وی وقتی در یک کنگره بین المللی در رم که از ۲۵ تا ۲۷ می با همکاری دانشگاه جرج تاون و مجله تمدن کاتولیک با مضمون «زیبایی شناختی جهانی تخیل کاتولیک» برگزار شد سخنرانی می‌کرد، پدر مقدس کاتولیک‌های جهان به گرمی شعرا و نویسندگان را تشویق کرد.

پاپ زمانی خود معلم ادبیات بود و سخنرانی‌ها و نوشته‌هایش اغلب در آثار نویسنده‌های مشهور و گمنام جهان به وفور دیده می‌شود.

او در این مراسم گفت: «خوشحالم که در این کنفرانس که شاعران، نویسندگان، فیلمنامه نویسان و کارگردانان را از نقاط مختلف جهان گرد هم آورده است تا در مورد موضوع تخیل شاعرانه و الهامات کاتولیک گفتگو کنند، من هم حضور دارم. شما در این روزها به راه‌هایی فکر کرده‌اید که ایمان را در زندگی معاصر به چالش می‌کشد و از این طریق می‌خواهد به عطش معنا پاسخ دهد. «معنا» را نمی‌توان به یک مفهوم تقلیل داد.

معنا یک امر کلی است که شعر، نماد و احساسات را در بر می‌گیرد. معنای واقعی از فرهنگ لغت نمی‌آید، زیرا این واژه‌ها صرفاً معنای کلمات را به ما می‌گوید، که ابزاری برای برقراری ارتباط با هر آنچه در درون ماست هستند.

من همواره علاقه‌مند به شاعران و نویسندگان زیادی در زندگی خود بودم که هنوز هم به خصوص به دانته، داستایوفسکی و دیگران فکر می کنم. حرف‌های آن نویسنده‌ها به من کمک کرد تا خود، جهان و مردمم را بهتر درک کنم، و به درک عمیق‌تری از قلب انسان، زندگی شخصی ایمانی و کار شبانی‌ام دست یابم ادبیات مثل خاری در دل است. ما را به تفکر سوق می‌دهد و ما را به سفر می‌کشاند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar