خبرگزاری کتاب ایران/ انتشارات مهرک (کودک و نوجوان سوره مهر) داستان اسطوره‌ای «به من بگو قارتال» به قلم فرانک انصاری با تصویرگری مهدی بادیه‌پیما را برای نوجوانان بالاتر از ۱۳ سال منتشر کرد.
 
 رستم و اسفندیار در ایران باستان. هرکول و میناتائور در یونان باستان. نسناس در میان اعراب باستان. ژوپیتر و ونوس در رم باستان؛ همۀ آنها اسطوره‌های دنیای کهن بوده و کارهای شگفت‌آوری کرده‌اند؛ اما دورۀ آنها سر آمده و حالا نوبت من است که اسطورۀ دنیای جدید باشم. اسطورۀ آذربایجان! هروقت کارم داشتی فقط نامم را صدا بزن: «به من بگو قارتال!».

پس از خواندن این معرفی، چه حسی به شما دست داد؟ به نظر می‌رسد می‌تواند داستان اسطوره‌ای یا افسانه‌ای جذابی باشد؛ زیرا هم تألیفی است و احتمالا عناصر ملموس بسیاری را در کتاب پیدا می‌کنیم که می‌توانیم به راحتی درکش کنیم و هم سوژه‌ای اسطوره‌ای دارد که می‌تواند نکات جدیدی هم به ما درباره اسطوره‌ها بیاموزد، بویژه اسطوره آذربایجان! 

کتاب «به من بگو قارتال» را فرانک انصاری نوشته و مهدی بادیه‌پیما تصویرگری کرده است. این کتاب رمان نوجوان است و برای مطالعه گروه سنی بالاتر از ۱۳ سال پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«وقتی آتش اژدها به من رسید جاخالی دادم. اژدها دوباره گلولۀ دیگری پرتاب کرد و من به سمت موسی دویدم. در یک لحظه ایستادم و دستم را به سمت چشم‌های اژدها گرفتم که در یک‌قدمی‌ام بودند. صاعقه‌ای از دستم به داخل چشم‌های اژدها فرو رفت. اژدها پیچ‌وتاب‌خوران و با صدایی که شبیه جیغی تیز بود به داخل آب دریاچه فرو رفت. با صدای جیغ اژدها هراسان از خواب پریدم.».

انتشارات مهرک (کودک و نوجوان سوره مهر) کتاب «به من بگو قارتال» را در ۲۶۸ صفحه و به بهای ۱۲۰ هزار تومان منتشر کرده است.
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar