ایسنا/ طبق اعلام رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سپیدان از ابتدای اجرای طرح «نذر کتاب» در این شهرستان تاکنون، بیش از یک هزار و ۱۰۵ نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی این شهرستان اهدا شده است.

سهیلا مولایی اظهار کرد: مردم فهیم سپیدان و مسئولان و اعضای کودک و ‌نوجوان همواره در عرضه‌ فرهنگ اهدای کتاب، همراه و همیار کتابخانه بوده و هستند.

وی با بیان اینکه هدف از اجرای جشنواره نذر کتاب، مشارکت مردم در تأمین منابع مورد نیاز کتابخانه‌هاست، ادامه داد: این اقدام خداپسندانه موجب ترویج فرهنگ وقف و رسم زیبای اهدای کتاب است.

مولایی با یادآوری اینکه جشنواره نذر کتاب تا ۲۴ آبان‌ماه سال جاری ادامه دارد، گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در این طرح، می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی شهرستان در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

 نذر» کمک کردن به نیازمند است؛ حال آن نیازمند فقیر، بیمار، زندانی بدهکار باشد، یا خسته‌ای تنها که نیازمند لبخندی محبت‌آمیز است. اهالی خرد و فهم معتقدند یکی از بهترین نذرها، «نذر کتاب» است؛ سیراب کردن تشنگان دانایی و نیازمندان دانش.

طرح «نذر کتاب»، حرکتی مردمی شبیه بسیاری از نذوراتی است که مردم در مناسبت‌های مختلف با نیت خیرخواهانه انجام می‌دهند اما در این طرح به جای اهدای غذای جسم به مستمندان، با اهدای کتاب که همانا غذای روح است، نیازمندان دانایی را بی‌نیاز می‌کنیم.

جشنواره مردمی «نذر کتاب» همزمان با سراسر استان در شهرستان سپیدان در حال اجراست. از ۲۰ مردادماه تاکنون بیش از یک هزار و ۱۰۵ نسخه کتاب به مبلغ ۱۵۲۴۲۷۴۹۷ریال به کتابخانه‌  عمومی گنجینه معرفت شهر اردکان فارس اهدا شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar