خبرآنلاین/ کتاب صوتی پویش پیامبر صلی الله علیه وآله اثر سید مجتبی حسینی  با خوانش محمد آقاسی به مدت نه ساعت و چهل و هشت دقیقه در نشر نیستان تولید و از طریق درگاه طاقچه شنیدنی شد.

«پویش پیامبر» در قالب مجموعه‌ای از سخنرانی‌های حسینی درباره شخصیت و وجود پیامبر اکرم (ص) در هفت فصل تدوین شده است و به ترتیب موضوعات معرفت و محبت، خلقت تا بعثت، بعثت تا رحلت، معراج، وحی و تجربه نبوی و خاتمیت، سلوک فردی و سلوک اجتماعی در شخصیت ایشان را مورد واکاوی قرار می‌دهد.
این مجموعه سخنرانی به صورت طبقه‌بندی شده و با استنادهای متعدد از منابع روایی و با ایراد برهان و دلایل منطقی و در عین حال همه فهم به سراغ موضوع مورد توجه خود رفته است و سعی کرده شخصیت عظیم الشان پیامبر اکرم (ص) را در این هفت فصل مورد توجه قرار دهد.
حسینی در بخشی از این اثر هدف از نگارش آن را ایجاد معرفت و شناخت هر چند اندک درباره شخصیت پیامبر اکرم (ص) اعلام و بیان می‌کند که اگر صرف نظر از مباحث کلامی و نظری صرف، در جامعه اسلامی تنها خوبی‌های پیامبر اکرم (ص) را شناخته و به دیگران نیز بشناسانیم، نوعی جذبه عمومی نسبت به شخصیت ایشان ایجاد و بسیاری از افراد با شناخت این شخصیت و رفتار و اخلاق او مسلمان می‌شوند و حتی اگر هم مسلمان نشوند، در مقابل این شخصیت سر تعظیم و احترام فرو خواهند آورد.
حسینی در صحت این اظهارنظر بر این مدعی نیز دست می‌گذارد که در صدر اسلام هم بیش از اینکه مردم با سلاح پیامبر یا با مباحث نظری پیچیده پیامبر (ص)، جذب ایشان شوند با جذبه شخصی پیامبر به ایشان و اندیشه‌اش گرایش پیدا می‌کردند تا جایی که پیامبر حتی با سکوت خود نیز مردم را به سوی خود جذب می‌کرد و نیروی جاذب او ریشه در درون الهی و ماموریت الهی‌اش داشت.

کتاب پویش پیامبر (ص) شنیدنی شد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar