ایسنا/ کتاب مفاخر یزد همزمان با هفته گردشگری در کمیسیون گردشگری شورای اسلامی این شهر رونمایی شد.

«بی بی فاطمه حقیرالسادات» رئیس کمیسیون گردشگری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و روابط بین‌الملل شورای اسلامی شهر یزد در این باره گفت: کتاب مفاخر یزد با هدف شناخت مفاخر این شهر توسط بخش مدیریت گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تهیه و در این کمیسیون رونمایی شد.

وی افزود: کتاب مفاخر یزد به ۱۱۰ نفر از مفاخر معروف و آشنایی با تاریخ و سیره بزرگان شهر یزد اختصاص پیدا کرده و همچنین مطالبی از برخی امامزادگان، عالمان، شهیدان، دانشمندان، خیران، معماران مطرح، خوشنویسان و صاحبان مشاغل در این کتاب اشاره شده‌ است.

حقیرالسادات در ادامه به حضور مسئولان کمیته‌های گردشگری یزد در این نشست کمیسیون اشاره و عنوان کرد: بخشی از درخواست‌های مسئولین کمیته ها عدم أخذ عوارض و مالیات‌های خاص شهرداری از فعالان گردشگری بود.

وی ادامه داد: بارگذاری تولید محتوای مناسب گردشگری جهت معرفی شهر یزد، تعریف مسیر و پارکینگ هوشمند گردشگری، برگزاری برنامه های مشترک با بهزیستی در حوزه سالمندان، توجه ویژه به کمپ های کویری یزد، برگزاری جشنواره خرید برای گردشگران و به طور کلی حمایت و تبلیغ شورا و شهرداری در زمینه گردشگری از درخواست های مسئولین کمیته ها در راستای رونق گردشگری شهر یزد بود.

 به نقل از روابط عمومی شورای شهر یزد، این عضو شورا در پایان بیان کرد: مقرر شد کمیته‌های گردشگری طرح و پیشنهادات خود را با هدف توسعه گردشگری شهر یزد در کمیسیون گردشگری ارائه دهند و در صورت تصویب به سازمان فرهنگی ارجاع شود و با اختصاص بودجه در سال جدید اجرا شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar