پرشین خودرو/ دشتی اردکانی درباره اختلاف پلیس و دفترخانه‌های ثبت اسناد برای صدور سند خودرو توضیحاتی داد.

محمدرضا دشتی اردکانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در نشست خبری که امروز (یکشنبه بیست و نهم مهرماه) برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به تحولات دستگاه قضایی، کانون سردفتران هم بر مبنای این تحول برنامه‌های خود را برای خدمت رسانی به مردم تهیه کرده است.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران در خصوص ارتقای جایگاه سند رسمی گفت: رئیس قوه قضاییه تأکید کرد که اسناد رسمی باید ساماندهی شوند، بر همین اساس طرحی از سوی سازمان ثبت اسناد تهیه و به مجلس ارسال شد که اگر این طرح تصویب شود بسیاری از مشکلات در رابطه با سند رسمی حل می‌شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و 312 هزار و 212 سند خودرو در 6 ماهه نخست سال 97 ثبت شد، افزود: در 6 ماهه نخست امسال یک میلیون و 334 هزار و 245 سند خودرو ثبت شد که 22 هزار سند رشد داشته است.

دشتی اردکانی در مورد صدور سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی گفت: در گذشته اختلافی بین پلیس و دفترخانه‌ها برای صدور سند خودرو وجود داشت که امروز این اختلاف‌ها رفع شده است، ماده 29 تخلفات رانندگی اختلافات را پایان داده است و در حال حاضر پلیس کار تعویض پلاک را انجام می‌دهد و دفاتر اسناد رسمی سند خودرو صادر می‌کنند.

وی تصریح کرد: افزایش 22 هزار سند خودرو در 6 ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که مردم به سند رسمی روی آورده‌اند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید