اسب بخار/ به نظر می رسد که جدال بین پیکاپ ها، از داغ ترین رقابت های فعلی در صنعت خودروسازی است. وب سایت “Carwow” تصمیم گرفته است که جلوه ای جدید از این رقابت را به تصویر بکشد.
اگر از تسلا و فورد بگذریم، مرسدس بنز قصد دارد با کلاس ایکس، مدام برتری خود را نسبت به رقبای ژاپنی نشان دهد. اما ژاپنی های میدان کدام اند؟ ایسوزو دی مکس و تویوتا هایلوکس.
باید دید که کدام یک از این سه می تواند دو رقیب دیگر را از میدان به در کند. البته که ما هرگز نمی خواهیم اسپویل کنیم! اما خودتان را برای تماشای دود شدن لاستیک ها آماده کنید. در ابتدا، رقابت بین مرسدس بنز کلاس ایکس و ایسوزو دی مکس است. در همان لحظه نخست، می توانیم تعدادی از مزیت های نماینده آلمان ها را به چشم خود ببینیم. پیشرانه ۳٫۰ لیتری ۶ سیلندر توربودیزل در زیر کاپوت کلاس ایکس خفته است که ۲۵۸ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. قرار بود که پیشرانه ای ۴ سیلندر بر روی کلاس ایکس نصب شود، اما مرسدس ترجیح داد که از یک واحد ۶ سیلندر استفاده کند. چه به اشتباه و چه با نیت حفظ برتری نسبت به رقبا!

در آن سو، ایسوزو دی مکس به پیشرانه ۱٫۹ لیتری توربوشارژ دیزلی مجهز شده است که ۱۶۴ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن هم به ۳۶۰ نیوتن متر می رسد. به نظر می رسد که ایسوزو با این مشخصات، باید دست خالی از میدان بیرون برود! اما پیش از آن که بیش تر نتیجه این رقابت را اسپویل کنیم، بهتر است تذکر دهیم آگاه باشید که همه چیز آن طور که انتظار می رود، پیش نخواهد رفت! درواقع این پایان ماجرا نیست. چراکه که هنوز پای تویوتا هایلوکس به میدان باز نشده است!

هایلوکس از نیمه پایانی ویدیو، وارد رقابت می شود. متأسفانه هایلوکس به قلاب اتصال طناب از عقب، مجهز نبود. درواقع برگزارکنندگان این رقابت باید فکری به حال نماینده تویوتا می کردند. بنابراین از قلاب بکسل در جلو استفاده شد! بله! این به آن معناست که یکی از سه پیکاپ باید به صورت رو در رو با یکی دیگر از آن ها قرار می گرفت. روشی که البته چندان هم ایمن به نظر نمی رسد! به هر حال، زیر کاپوت هایلوکس هم موتوری ۴ سیلندر و توربو دیزل آرمیده است که با ۲٫۴ لیتر حجم، ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور ارائه می دهد. بیش از این شما را خسته نمی کنیم. به تماشای ویدیو بنشینید تا ببینید در نهایت کدام پیکاپ برنده می شود.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

منبع : اسب بخار