چرخان/ شرکت ژاپنی سونی که همه دنیا نام آن را با محصولات متنوع الکترونیکی‌اش می‌شناسند می‌خواهد با حرکتی جسورانه و با نگاهی به سمت آینده، وارد دنیای پرهیاهو و جذاب خودروها نیز شود. این شرکت در نمایشگاه الکترونیک سال جاری میلادی، با رونمایی از خودروی برقی موسوم به «طرح مفهومی ویژن اس»(Vision-S Concept)، همه را شگفت‌زده کرد.

 این خودروی تازه‌وارد سونی، درواقع با ظاهر یک ماشین مدرن طراحی‌شده و در بخش فنی و تجهیزات نیز مجهز به سیستم‌های رانندگی خودان است. همچنین سونی برای قوای محرکه ویژن اس نیز موتورهای برقی باقدرت 268 اسب بخار (200 کیلووات) را در نظر گرفته است. نکته جالب‌توجه در مورد این خودروی برقی سونی، این است که این شرکت ژاپنی می‌خواهد تا پایان سال 2020 میلادی، آزمایش‌های جاده‌ای آن را آغاز کند.

 شرکت سونی در مورد این خودرو گفته است: «ویژن اس اکنون برای پیشبرد برنامه‌های مربوط به سیستم‌های صوتی و حس‌گرهای مختلفش، راهی توکیو شده است. طرح اولیه این خودرو، اکنون در حال گذراندن مراحل ابتدایی خود بوده تا ما بتوانیم به‌صورت عمومی، تست‌های جاده‌ای آن را آغاز نماییم.»

 همچنین باید گفت که سونی، مراحل توسعه و طراحی این خودرو را به‌تنهایی انجام نداده و از کمک شرکت‌های بزرگی همچون انویدیا (Nvidia)، کانتیننتال، بوش آلمان، زد اف (ZF) و کوالکام بهره برده است. درواقع هدف از طراحی و تولید این سدان تمام برقی نیز این بوده است که سونی، بتواند پتانسیل و مهارت خودش را برای ارائه به صنعت خودروسازی، به نمایش بگذارد. سیستم خودران با 33 حسگر مختلف نیز گواهی بر توانایی‌های فوق‌العاده سونی و همکارانش در این مسئله است.

 در پایان نیز باید گفت، بر اساس گفته‌های خود شرکت سونی، این خودرو اکنون توانایی رسیدن از حالت سکون به‌سرعت 100 کیلومتر بر ساعت را در زمان تنها 4.8 ثانیه دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar